"Aleja Milionerów PiS" w Międzyzdrojach. "Niech ludzie zobaczą skalę nepotyzmu"

Polska
"Aleja Milionerów PiS" w Międzyzdrojach. "Niech ludzie zobaczą skalę nepotyzmu"
screen Twitter/Arkadiusz Marchewka

Politycy Koalicji Obywatelskie ustawili wzdłuż ścieżki w Międzyzdrojach tekturowe podobizny ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Chcą w ten sposób pokazać skalę nepotyzmu w partii rządzącej. "Aleja Milionerów PiS" ma wkrótce stanąć także w innych wakacyjnych miejscowościach.

W niedzielę turyści w Międzyzdrojach mogli natknąć się na "Aleję Milionerów z PiS". Jest to akcja Koalicji Obywatelskiej, która jak podkreślają jej pomysłodawcy, ma pokazywać "skalę nepotyzmu" w partii rządzącej. 

Międzyzdroje: Powstała "aleja milionerów z PiS"

Aleję tworzą ustawione po obu stronach ścieżki tekturowe podobizny polityków i ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Każdy z nich trzyma w rękach teczkę, a na niej napisana jest kwota, o którą wzbogacił się dany człowiek w czasie ośmiu lat od objęcia władzy przez PiS.

 

Wejście do alei otwiera postać prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dalej ustawiono podobizny m.in. Daniela Obajtka, Patrycji Koteckiej-Ziobro, Janiny Goss i Janusza Kowalskiego.

 

 

Oprócz tego emitowane są fragmenty nagrań archiwalnych wypowiedzi m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, mówiącego o "tłustych kotach", czy "korupcji, nepotyzmie i kolesiostwie, które rozlały się po kraju", odnoszących się do ówczesnych rządów PO-PSL.

 

 

"Ruszamy z akcją aleja milionerów PiS, pokazujemy Polakom, którzy za ciężkie pieniądze jadą na krótki urlop, że w tym czasie działacze, znajomi PiS zgarniają miliony" - przekazał na Twitterze poseł PO Jakub Rutnicki.

 

Jak dodał nie jest jednorazowa akcja. "Dziś Międzyzdroje, jutro Kołobrzeg, potem Sopot, Ustka, Łeba i tak przez całą Polskę, przez całe wakacje" - poinformował.

 

 

Na zdjęciach i filmach opublikowanych przez polityków KO widać, że akcja cieszy się sporym zainteresowaniem turystów wypoczywających nad morzem. 

 

"Tłum na Alei Milionerów PiS w Międzyzdrojach. Niech ludzie zobaczą skalę tego nepotyzmu!" - napisał Arkadiusz Marchewka pokazując zdjęcie tłumu na deptaku w Międzyzdrojach. 

 

 

"Tłum na Alei Milionerów PiS w Międzyzdrojach. Każdy pozna skalę nepotyzmu rządzących!" - dodała posłanka Aleksandra Gajewska.

 

Inflacja odbija się na planach wakacyjnych Polaków

Jak informowaliśmy w Polsatnews.pl inflacja wpływa na plany podróżnicze Polaków. Mimo że w europejskich statystykach wypadamy nieźle, to w zeszłym roku wakacje planowało 13 proc. więcej turystów znad Wisły. 

 

ZOBACZ: Ekonomiczne wakacje 2023. Polacy liczą każdą złotowkę

 

Odnotowujemy też bardziej dynamiczny wzrost cen w miejscach turystycznych niż w pozostałych państwach Europy. 

 

Jak oceniła Marta Kobińska, założycielka i prezes zarządu Fundacji Bezpieczni Finansowo, dzieje się tak dlatego, że "musimy sobie odbić te straty". - Dotknęła nas inflacja bardziej niż inne kraje europejskie (np. Włochy, Hiszpanię czy Grecję - red.). 

aas/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie