USA. Zaginiony nastolatek odnalazł się po ośmiu latach. Pobity spał przed kościołem

Świat
USA. Zaginiony nastolatek odnalazł się po ośmiu latach. Pobity spał przed kościołem
Flickr/araza123, Twitter/TX Center 4 Missing
Zaginiony mężczyzna z Houston odnalazł się po ośmiu latach

Mężczyzna, który ponad osiem lat temu zaginął jako nastolatek, został niedawno znaleziony. Jak podaje policja z amerykańskiego Houston, obecnie 25-letni Rudolph spał przed kościołem. Nie wiadomo, co działo się z nim przez ten czas, ale najpewniej co najmniej raz został dotkliwie pobity. Rodzina przekazała, że jest w złej kondycji psychicznej.

Odnaleziony mężczyzna to Rudolph "Rudy" Farias IV, który był poszukiwany od marca 2015 roku. 17-letni wówczas Farias spacerował ze swoimi dwoma psami w północno-zachodniej części Houston. 

 

ZOBACZ: Zaginione małżeństwo z Warszawy. Adama i Anetę J. odnaleziono w Pradze

 

Przez osiem kolejnych lat ogłoszenia z napisem "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" publikowano w sieci i wieszano przy ulicach. Po Rudolphie nie było jednak śladu. We wrześniu 2018 roku policja otrzymała informację od rodziny, że Farias został zauważony śpiący za domem jednego z członków rodziny.

Odnalazł się po ośmiu latach. Posiniaczony leżał przed świątynią

Tymczasem, pod koniec czerwca tego roku, Departament Policji w Houston otrzymał nietypowy telefon. Kiedy mundurowi przyjechali na wskazane miejsce, znaleźli tam śpiącego pod kościołem zaginionego mężczyznę. Był posiniaczony - niewykluczone, że niedawno go pobito.

 

ZOBACZ: Meksyk: 45 worków z ludzkimi szczątkami w wąwozie. Znaleźli je podczas poszukiwań zaginionych


Stacja CNN podkreśla, że nie jest jasne, gdzie przez te wszystkie lata podziewał się Farias. Służby nie podają na razie szczegółów sprawy. Nie wiadomo także, co doprowadziło do zgłoszenia, dzięki któremu zaginiony wrócił do rodziny.

 

Mężczyzna nie mówi, jest w złym stanie psychicznym

"Rudolph otrzymuje obecnie odpowiednią opiekę, żeby poukładać się ze swoimi traumami" - przekazała w oświadczeniu matka, Janinę Santana.


Odnaleziony po ośmiu latach mężczyzna nie mówi i nie jest w stanie skomunikować się ze swoimi bliskimi. "Śledczy zaplanowali rozmowę z Fariasem na środę. Sprawa jest nadal przedmiotem dochodzenia" - podaje CNN.

nb/wka / polsatnews.pl / CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie