USA. Tak mogła wyglądać implozja Titana. Wizualizacje pojawiły się na TikToku

Świat
USA. Tak mogła wyglądać implozja Titana. Wizualizacje pojawiły się na TikToku
Facebook/OceanGate Expeditions
Jak mogła wyglądać implozja Titana?

Po tragedii załogi łodzi podwodnej Titan, do której doszło w odmętach Oceanu Atlantyckiego, w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej wizualizacji samej implozji. Według wyliczeń specjalistów, do katastrofy doszło tak szybko, że podróżnicy nie byli w stanie zarejestrować tego, co się dzieje.

Przypomnijmy, że w czwartek głębinowy robot wodny dotarł do dna morskiego i rozpoczął poszukiwania zaginionej łodzi podwodnej Titan. Wysłano również innego robota z francuskiego statku badawczego.

 

Po kilku godzinach firma OceanGate, do której należała jednostka, poinformowała, że cała załoga zginęła. Informację o śmierci załogi potwierdziła Amerykańska Straż Przybrzeżna. Jak podano, doszło do implozji łodzi.

 

Zaginiona łódź Titan

Sama łódź Titan zanurzyła się w głąb Oceanu Atlantyckiego, by podziwiać wrak Titanica. Kontakt z załogą utracono w niedzielę, godzinę i 45 minut po tym, jak rozpoczęła podwodny rejs. Jak wskazują eksperci, prawdopodobne, że to właśnie w tym czasie doszło do implozji jednostki.

 

Chociaż oficjalnie o tragedii poinformowano w czwartek, pojawiły się informacje, że amerykańska armia mogła wiedzieć o śmierci załogi kilka dni przed całym światem.

Podwodna implozja

Ściśle tajny system wykrywania akustycznego, który jest używany przez Marynarkę Wojenną USA do identyfikacji wrogich okrętów podwodnych, po raz pierwszy miał zarejestrować dźwięk implozji w pobliżu odkrytych szczątków w niedzielę. To właśnie wtedy załoga straciła łączność.

 

Teraz w mediach społecznościowych pojawiły się wizualizacje dramatycznego momentu. Na jednym z nagrań widzimy jak wojskowa łódź podwodna nagle zapada się sama w sobie, zwija, rozpłaszcza, a na koniec rozrywa, pozostawiając po sobie jedynie odłamki i bąbelki powietrza.

 

@sincerelybootz For educational purposes: Submarine implosion depiction #titanic #titanicexpedition #ocean #submarine #implosion ♬ original sound - Bootz

 

Na innym ściany metalu błyskawicznie się zwijają i kruszą. Po chwili po jednostce także nie ma już śladu.

 

 

Według wyliczeń specjalistów, do implozji doszło tak szybko, że załoga Titana nie była w stanie nawet zarejestrować tego, co się dzieje. "Całkowite zniszczenie nastąpiłoby w ciągu 1/20 sekundy, zbyt szybko, aby mogło być poznawczo rozpoznane przez ludzi w łodzi podwodnej" - tłumaczy Naval History Magazine.

 

Na pokładzie Titana znajdowało się pięć osób: brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding, pochodzący z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin Shahzada Dawood i jego syn Suleman, współzałożyciel OceanGate Stockton Rush oraz francuski nurek Paul-Henry Nargeolet.

nb/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie