Tajwan: Niebezpieczne lądowanie. Samolot dotarł na ziemię bez koła

Świat
Tajwan: Niebezpieczne lądowanie. Samolot dotarł na ziemię bez koła
Facebook/FlightMode
Samolot Scoot wylądował bez przedniego koła

Samolot linii lotniczych Scoot wystartował z Seulu, a na Tajwan przybył już bez przedniego koła. Nie wiadomo, gdzie odpadła ta część samolotu.

W poniedziałek w samolocie Scoot stwierdzono brak przedniego koła. Maszyna startowała z Seulu i lądowała na międzynarodowym lotnisku Taoyuan na Tajwanie, na którym wykryto brak. Zmusiło to linie lotnicze do przełożenia dalszego etapu podróży do Singapuru. Na pokładzie samolotu znajdowało się ponad 300 pasażerów.  

 

ZOBACZ: Szkocja: Pasażerowie czekali na pokładzie samolotu. Pilot stawił się pijany


O godzinie 1:30 na tablicy informacyjnej pojawił się komunikat, że lot będzie "opóźniony". Według źródeł, na które powołuje się Focus Taiwan, poziom ciśnienia w oponach został określony jako nieprawidłowy i to jeszcze podczas lotu. Po wylądowaniu brakowało przedniego koła. 

 

Dyrektor generalny Scoot Taiwan, Victor Lee, nie zaprzeczył, że doszło do sytuacji. Z kolei minister transportu Wang Kuo-tsai powiedział, że Administracja Lotnictwa Cywilnego i odpowiednie służby badają incydent. Jednak, jak donosi Focus Taiwan, doświadczeni piloci przekazali, że brak koła nie powinien wpływać na lądowanie samolotu.

 

kar/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie