Polsat News nieoficjalnie: Konwencja PiS będzie w Turowie

Polska
Polsat News nieoficjalnie: Konwencja PiS będzie w Turowie
Polsat News
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości ma odbyć się w okolicy kopalni w Turowie

W dolnośląskim Turowie, gdzie znajduje się kopalnia węgla brunatnego, odbędzie się w sobotę konwencja PiS - ustalił Polsat News. Początkowo partia rządząca planowała, że swoje wydarzenie zorganizuje w Łodzi. Nie wiadomo, czy konwencja będzie dokładnie w Turowie, czy też w pobliżu tej miejscowości.

Początkowo planowano, że PiS swoje programowe wydarzenie zorganizuje w łódzkiej Atlas Arenie. Partia, po rezygnacji Tomasza Poręby z szefowania sztabem wyborczym i mianowaniu na jego następcę Joachima Brudzińskiego, zmieniła jednak lokalizację na Dolny Śląsk.

 

 

Polsat News dowiedział się, że konwencja odbędzie się w okolicy kopalni węgla brunatnego w Turowie. Na początku czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w Kopalni Węgla Brunatnego w Turowie. Zdaniem sądu działalność kopalni zagraża środowisku. 

 

- Nie damy zamknąć tej kopalni. PiS chroni polskie górnictwo. Nigdy od naszej obietnicy nie odstąpimy - stanowczo zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Turów po ogłoszeniu decyzji przez WSA. 

Müller: Przyjdzie czas na spotkanie z mieszkańcami woj. łódzkiego 

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany we wtorkowym "Graffiti" w Polsat News, czy konwencja faktycznie będzie w Turowie. Polityk nie chciał potwierdzić, ale też nie zaprzeczył.

 

ZOBACZ: Mirosława Stachowiak-Różecka: Zmierzmy się na Dolnym Śląsku, jesteśmy do tego gotowi

 

Zapewniał przy tym, że w zmianie lokalizacji miejsca konwencji nie chodzi o zapowiedź prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Ogłosiła ona, że pieniądze, które PiS zapłaci za korzystanie z Atlas Areny, trafią na finansowanie metody sztucznego zapłodnienia in vitro.

 

- Niedawno jeszcze pani prezydent martwiła się, że tam przyjeżdżamy, teraz martwi się, że nie przyjeżdżamy. Bardzo jestem wzruszony. Spokojnie, przyjdzie jeszcze spotkanie z mieszkańcami województwa łódzkiego - komentował Müller.

PO i PiS odwiedzą Dolny Śląsk

W sobotę, w stolicy Dolnego Śląska - we Wrocławiu - wiec zaplanował lider PO Donald Tusk. Oznacza to, że tego samego dnia, w tym samym województwie, swoje wydarzenia mają dwie największe partie.

 

ZOBACZ: Spór o wpis dotyczący Tuska. Cymański przeprosił za wiceministra. Ozdoba odpowiedział

 

- Nie musimy być dokładnie w tym samym miejscu na placu, bo mogłoby się to niedobrze skończyć. Chcemy pokazać różne wizje Polski - komentował rzecznik rządu.

 

wka/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie