Katowice: Groźby morderstwa na ścianach wind. Za informację o sprawcy wyznaczono nagrodę

Polska
Katowice: Groźby morderstwa na ścianach wind. Za informację o sprawcy wyznaczono nagrodę
Polsat News
Groźby pojawiły się w kilku windach

"Zabiję dziecko w tym bloku za kilka dni" - takie groźby ktoś wymalował w windach kilku bloków w Katowicach. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Sprawą zajmuje się już policja, a za informacje o sprawcy wyznaczono nagrodę w kwocie 11 tysięcy złotych.

Groźby w windach pojawiły się na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach w ubiegłą sobotę. Napisy wymalowano pod pięcioma różnymi adresami.

Z treści wiadomości wynika, że autor chce zamordować dziecko. Część mieszkańców malunki odebrała jako żart. Inni obawiają się o swoje bezpieczeństwo i sprawę zgłosili na policję.

 

- Na miejsce zostali natychmiast skierowani katowiccy policjanci, żeby sprawdzić (…) czy istnieje realne zagrożenie dla dzieci mieszkających na tym osiedlu - przekazała podkomisarz Aneta Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 

Funkcjonariusze zakładają kilka hipotez, nie wykluczają, że sprawa dotyczy gróźb karalnych. - Ale również chuligańskiego żartu - zaznaczyła podkomisarz Żyłka.

 

WIDEO: Tajemnicze groźby w katowickich blokach

 

Mieszkańcy się boją. Za informacje o sprawcy wyznaczono nagrodę

- Może to pisze jakiś małolat, może robi sobie żarty. Ale może ktoś jest naprawdę chory psychicznie i coś się wydarzy - powiedział w rozmowie z Polsat News jeden z mieszkańców osiedla.

 

ZOBACZ: Kraków. Policja kontra nielegalne wyścigi. Posypały się mandaty na 24 tys. zł

 

- To nie żarty. Jest jakiś maniak - uważa pani Marianna.

 

Jak przekazał reporter Polsat News Maciej Krzemiński, spółdzielnia mieszkaniowa wyznaczyła nagrodę za wskazanie jakichkolwiek informacji, które mogłyby pomóc w ujęciu sprawcy. Ze środków własnych wygospodarowała na ten cel 11 tysięcy złotych.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie