Chiny. Odchudzała się na obozie dla osób z nadwagą. Influencerka nie żyje

Świat
Chiny. Odchudzała się na obozie dla osób z nadwagą. Influencerka nie żyje
Google Maps/Twitter
Kobieta zmarła z powodu intensywnego odchudzania

Ważąca 156 kilogramów chińska infulencerka marzyła o tym, żeby schudnąć. Kobieta postawiła sobie ambitny cel i chciała zrzucić 100 kilogramów. Aby szybko pozbyć się zbędnej masy brała udział w specjalnych obozach dla osób z nadwagą. W ciągu dwóch miesięcy udało jej się zgubić 27 kilogramów. Niestety jej organizm nie wytrzymał intensywnych treningów i kobieta zmarła.

Śmierć 21-letniej influencerki o pseudonimie Cuihua skłoniła państwowe media do ostrzeżenia przed zagrożeniami zdrowotnymi związanymi z obozami odchudzającymi - przekazał portal CNN. Jak dodano, zwiększono także kontrolę nad branżą influencerów.

 

Cuihua nagrywała swoje wysiłki i pokazywała je tysiącom użytkowników na platformie Douyin - chińska wersja TikTok. Kobieta chciała zachęcić innych do walki z otyłością.

 

Chinka opublikowała materiały, na których intensywnie ćwiczy. Przekazała, że waży 156 kilogramów i próbuje zrzucić aż 100 kilogramów

 

Rodzina influencerki otrzymała odszkodowanie

China National Radio poinformowało, że kobieta brała udział w kilku obozach odchudzających w różnych miastach, aby osiągnąć swój cel. W ciągu dwóch miesięcy przed śmiercią straciła ponad 27 kilogramów.

 

CNR dodało, że Cuihua uczestniczyła w ostatnim obozie w prowincji Shaanxi zaledwie dwa dni przed śmiercią. Od czasu jej śmierci filmy przedstawiające trening zostały usunięte z jej konta.

 

Rodzina influencerki otrzymała odszkodowanie, ale nie podano, ile ono wyniosło.

 

ZOBACZ: Chiny: influencer umarł przez trend na TikToku. Wziął udział w "pojedynku"

 

Lokalne władze oświadczyły, że prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci 21-latki. Przedmiotem śledztwa jest ustalenie, czy obóz odchudzający prowadził nadmierne lub niewłaściwe szkolenie.

 

Eksperci w dziedzinie zaburzeń odżywiania i dietetyki sportowej ostrzegają, że nawet pozornie zdrowe zachowania, takie jak zwiększenie poziomu ćwiczeń i wprowadzenie diety, mogą być szkodliwe, gdy są doprowadzone do skrajności. Wynikające z tego problemy mogą prowadzić do poważnych komplikacji medycznych wpływających na serce, mózg, wątrobę, nerki i inne narządy.

mbl/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie