USA: Kradli i sprzedawali części zwłok z kostnicy Uniwersytetu Harvarda. Są zarzuty

Świat
USA: Kradli i sprzedawali części zwłok z kostnicy Uniwersytetu Harvarda. Są zarzuty
commons.wikipedia/SBAmin

Cedric Lodge, były kierownik kostnicy w Harvard Medical School został w środę oskarżony w związku z kradzieżą i sprzedażą szczątków ludzkich ciał. Przed sądem stanęło też kilka innych osób. Grupa handlowała m.in. głowami, mózgami, skórą czy kośćmi.

"Według federalnego aktu oskarżenia w Pensylwanii, 55-letni Lodge kradł wypreparowane części ludzkich zwłok, zabierał je do swojego domu w Goffstown w stanie New Hampshire, a następnie sprzedawał online"  - podaje abcnews.com. 

 

W sprawę zamieszanych jest też kilka innych osób. 63-letnia żona Lodge'a, Denise, dwóch domniemanych nabywców, 44-letnia Katrina MacLean i 46-letni Joshua Taylor. Zarzuty usłyszeli też 52-letni Mathew Lampi i 41-letni Jeremy Pauley.

Części zwłok trzymała we własnym sklepie

MacLean jest oskarżona o transport skradzionych szczątków w obrębie i poza granicami stanu, za co grozi jej do 10 lat więzienia. Kobieta jest właścicielką sklepu w Peabody o nazwie "Kat's Creepy Creations", którym przechowywała szczątki. W marcu FBI przeszukało sklep i dom MacLean w Salem w stanie Massachusetts.

 

Zgodnie z oskarżeniem, celem grupy było "czerpanie zysków z międzystanowego transportu, zakupu i sprzedaży skradzionych ludzkich szczątków".

Zapraszał do kostnicy

Prokuratorzy twierdzą, że Cedric Lodge kradł "głowy, mózgi, skórę, kości i inne ludzkie szczątki, bez wiedzy lub zgody HMS". Części ciał wynosił z uniwersytetu do swojego domu. Później sprzedawał je MacLean i Taylorowi.

 

Czasami Lodge wpuszczał MacLeana, Taylora i innych do kostnicy, aby wybrali, które części zwłok chcą kupić" - czytamy. 

 

ZOBACZ: USA: Pracownica kostnicy oskarżona o sprzedaż części ciał zmarłych. Kupca poznała na Facebooku

 

W jednym przypadku prokuratorzy przekazali, że MacLean "zgodziła się na zakup dwóch wypreparowanych twarzy za 600 dolarów". Do tej transakcji miało dość w październiku 2020 roku.

 

W innym przypadku MacLean miała wysłać skórę do Pauleya w Pensylwanii w połowie 2021 roku.

 

Taylor rzekomo wysłał ponad 37 tys. dolarów do Denise Lodge, aby zapłacić za skradzione szczątki. 

ap/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie