Zebrzydowice. Pożar pustostanu w Zebrzydowicach. Znaleziono dwa ciała, trwa ich identyfikacja

Polska
Zebrzydowice. Pożar pustostanu w Zebrzydowicach. Znaleziono dwa ciała, trwa ich identyfikacja
PSP w Cieszynie
Pożar pustostanu w Zebrzydowicach pod Cieszynem

- Ciała dwóch osób zostały odnalezione przez strażaków po ugaszeniu pustostanu w Zebrzydowicach (pow. cieszyński) - powiedział polsatnews.pl podkom. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie. Ogień pojawił się w niedzielę późnym wieczorem. W akcji wzięło udział 14 zastępów straży. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się prokuratura.

Służby o wybuchu pożaru w jednym z budynków w Zebrzydowicach zostały powiadomione o godz. 22:40. Na miejscu pojawiła się policja i 14 zastępów straży pożarnej. 

Zginęły dwie osoby

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że w środku mogą znajdować się dwie osoby. 

 

Po ugaszeniu płomieni, strażacy podczas przeszukiwania domu natknęli się na dwa ciała. - Były w takim stanie, że trudno określić nawet płeć - powiedział Pawlik i dodał, że trwa ustalanie tożsamości ofiar. 

 

 

Służby pracowały na miejscu ponad sześć godzin. 

 

W budynku mogły przebywać osoby bezdomne lub często zmieniająca adres pobytu. Nie wiadomo, czy poza dwiema ofiarami, tego wieczoru był tam ktoś jeszcze. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury. - W poniedziałek wykonywane były oględziny biegłego z zakresu pożarnictwa - wyjaśnił funkcjonariusz.

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie