Morskie ssaki w pułapce. Niezwykłe wideo z Brazylii

Świat
Morskie ssaki w pułapce. Niezwykłe wideo z Brazylii

W internecie pojawiło się niezwykłe nagranie z Brazylii. Widać na nim dziwne zachowanie waleni, które całym stadem wpłynęły do małego portu. Cześć morskich ssaków ugrzęzła na mieliźnie i nie potrafiła wydostać się z pułapki.

Wideo zostało zarejestrowane w brazylijski stanie Maranhão. Na filmie widać stado grindwali, które wpłynęły do małego portu nad Oceanem Atlantyckim.

 

ZOBACZ: Sri Lanka. Uratowano ponad 100 wielorybów, które utknęły na plaży

 

Zwierząt było tak dużo, że w pewnym momencie utknęły na płytkiej wodzie. Część waleni próbując wydostać się z pułapki zostało wyrzucone na kamienisty brzeg.

 

@meupaismaranhao01 Será oque aconteceu, parece que elas querem sair de dentro da água 🤔 #foryou #viral #brasil #maranhao #fypシ ♬ som original - Meu país Maranhão 🇱🇷

 

Grindwale, czyli morskie ssaki z rodziny delfinowatych, często utykają na lądzie i nie są w stanie wrócić do wody.

 

ZOBACZ: Walenie utknęły na mieliźnie. Nie żyje coraz więcej zwierząt

 

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego te przemieszczające się w grupach zwierzęta czasami wpływają na mieliznę. Walenie znane są jednak z tego, że podążają za przywódcą stada oraz gromadzą się wokół zranionego lub cierpiącego członka grupy. Jest też możliwe, że u zwierząt zaburzone było funkcjonowanie systemu echolokacyjnego, spowodowane działaniem sonarów.

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie