Papież czuje się dobrze. Niedzielną modlitwę Anioł Pański odmówi jednak prywatnie

Świat
Papież czuje się dobrze. Niedzielną modlitwę Anioł Pański odmówi jednak prywatnie
PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Papież Franciszek

Franciszek przeszedł w środę operację przepukliny brzusznej. Prof. Sergio Alfieri, który operował papieża w klinice Gemelli, zapewnił, że rekonwalescencja przebiega prawidłowo, a Ojciec Święty czuje się dobrze. Lekarze poprosili jednak, aby w niedzielę papież zrezygnował z publicznego odmówienia modlitwy Anioł Pański.

Franciszek w środę trafił do szpitala z powodu bolesnej przepukliny rozetnej, która powstała w miejscu, w którym wcześniej wykonano zabieg chirurgiczny. Trzygodzinna operacja przebiegła bez zakłóceń.

 

Po zabiegu pacjent został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze kliniki, gdzie przechodzi rekonwalescencję, która, jak informują lekarze, przebiega prawidłowo. 

Stan zdrowia papieża

Prof. Sergio Alfieri na sobotnim spotkaniu z dziennikarzami w rzymskiej klinice Gemelli przedstawił najnowsze informacje na temat stanu zdrowia 86-letniego papieża. Wskazał, że wszystkie parametry medyczne są dobre i zgodne z normą

 

ZOBACZ: Papież Franciszek po operacji w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia


Lekarz przekazał, że papież nie ma gorączki, jego stan kardiologiczny i oddechowy jest stabilny i dobry. Wyniki badań krwi i radiografii pooperacyjnej są dobre. Franciszek nie ma już podłączonej kroplówki, rozpoczął dietę półpłynną. 


"Ojciec Święty kontynuuje ostrożną rekonwalescencję , której celem jest jak najmniejszy wysiłek ściany jamy brzusznej. Nie chcemy, aby ją napinał" - powiedział prof. Alfieri. 

Franciszek odmówi Anioł Pański prywatnie

Papież musi teraz unikać obciążania brzucha. W związku z tym lekarze poprosili, aby jutro zrezygnował z publicznego odmówienia modlitwy Anioł Pański ze szpitala. 

 

Jak poinformował rzecznik Watykanu Matteo Bruni, Franciszek odmówi modlitwę "prywatnie" w swoim pokoju w klinice Gemelli. Wierni mogą się przyłączyć do modlitwy papieża duchowo. 

 

ZOBACZ: Papież Franciszek: Trwa misja w sprawie pokoju na Ukrainie, która nie jest publicznie ogłoszona


Aby zachować ostrożność, wszystkie audiencje papieskie są zawieszone do 18 czerwca. Franciszek nie wiedział się z wiernymi od środy rano. Po audiencji generalnej na placu Świętego Piotra w Watykanie został przewieziony do szpitala. 

adn/ sgo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie