Polsat News - główna stacja informacyjna Telewizji Polsat ma już 15 lat

Polska
Polsat News - główna stacja informacyjna Telewizji Polsat ma już 15 lat
Polsat News
Polsat News świętuje 15-lecie

Codziennie Polsat News średnio ogląda 2,6 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 6,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne – Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24 oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl.

Łącznie 23 mln mieszkańców Polski co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

 

Dokładnie 7 czerwca 2008 roku rozpoczął nadawanie Polsat News. Przez te 15 lat, dzięki świetnemu zespołowi dziennikarskiemu, bardzo dobrej ofercie programów informacyjnych i publicystycznych, stacja zyskała zaufanie widzów i zbudowała sobie pozycję najbardziej wiarygodnej i obiektywnej stacji informacyjnej w Polsce. Wysoką pozycję i zaufanie widzów Polsat News potwierdzają badania CBOS-u, według których Polsat News jest uznawany za najbardziej wiarygodny i bezstronny - o tym, że nie faworyzuje żadnej opcji politycznej, przekonanych jest 59 proc. widzów1.

 

- Według dostępnych szacunków ponad 8 milionów internautów i aż 23 miliony widzów każdego dnia pozyskuje informacje dzięki Polsat News, Wydarzeniom 24 Polsatnews.pl, Interii Wydarzenia i programowi "Wydarzenia". Bez względu na miejsce w jakim się znajdują oraz urządzenia, z których korzystają - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ: 30 lat Polsatu. Prezes Zygmunt Solorz: To jeszcze nie koniec mojej działalności

 

Stacja regularnie  znajduje się w czołówce rankingu opiniotwórczości przygotowywanym co miesiąc przez Instytut Monitorowania Mediów. To zasługa m.in. doświadczonej ekipy dziennikarzy wśród których można wymienić takie nazwiska jak m.in. Bogdan Rymanowski, Katarzyna Zdanowicz, Piotr Witwicki, Agnieszka Gozdyra, Grzegorz Jankowski czy Igor Sokołowski. To tylko niektóre nazwiska dziennikarzy, którzy każdego dnia goszczą w domach milionów widzów.

 

Na czele tego wyjątkowego zespołu stoi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat. 

 

- Tylko nasza grupa medialna w Polsce może pochwalić się tak szeroko rozbudowanym i świetnie rozwiniętym obszarem informacyjnym. Dzięki bardzo dobrze współpracującym ze sobą stacjom informacyjnym oraz serwisom internetowym marki newsowe Telewizji Polsat tworzą wspólnie największe źródło informacji w kraju. Polsat News, Wydarzenia 24, program informacyjny "Wydarzenia" oraz serwisy internetowe Polsatnews.pl i Interia Wydarzenia – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji.

 

ZOBACZ: Telewizja Polsat kończy 30 lat. Tak wyglądały nasze początki

 

Według ostatniego raportu CBOS-u: "W ciągu ostatnich siedmiu lat wśród Polaków zmniejszyło się znaczenie telewizji i telewizyjnych programów informacyjnych jako najważniejszego źródła wiedzy o wydarzeniach w kraju i na świecie. […] Jedynie Polsat, w stosunku do 2016 roku, dzięki popularności Polsat News powiększył grono swoich odbiorców".2

 

Zobacz najnowszy spot Polsat News:


Polsat News i dziennikarze stacji w ciągu tych 15 lat wielokrotnie zdobywali laury w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach, potwierdzając renomę i prestiż Polsat News jako jednego z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce. Jednak najważniejszą nagrodą są widzowie, którzy od lat śledzą relacje z najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie oraz oglądają programy Polsat News:

 

Wydarzenia - ich historia jest oczywiście znacznie dłuższa niż historia Polsat News. Jednak od samego początku funkcjonowania stacji stanowią swoisty tandem. Główne wydanie tego programu emitowane jest codziennie o godzinie 18:50 również w Telewizji POLSAT. W Polsat News - codziennie o godzinie 12:50, 15:50 i 21:50. Nad szybkością i rzetelnością informacji czuwa doświadczona i zgrana redakcja, pracująca w jednym z najnowocześniejszych newsroomów w Polsce oraz ekipy krajowe Polsat News. Natomiast najważniejsze wieści ze świata dostarczają korespondenci zagraniczni w Waszyngtonie, Brukseli, Berlinie czy Kijowie.

 

Gość Wydarzeń – najpopularniejszy program publicystyczny nadawany codziennie zaraz po głównym wydaniu "Wydarzeń", w którym Bogdan Rymanowski i Piotr Witwicki rozmawiają z bohaterami wydarzeń minionego dnia.

 

Tuż przed godziną 6:00 budzimy naszych widzów i zaczyna się Nowy Dzień. To dynamiczne pasmo, które idealnie pasuje do porannej kawy. Z przeglądem prasy, newsów z kraju i ze świata, prognozą pogody, informacjami sportowymi, ale również plotkami z show-biznesu i kultury. Są też rozmowy z ekspertami, gwiazdami oraz przegląd doniesień z najważniejszych, krajowych i zagranicznych portali internetowych.

 

Graffiti - rozmowy "1:1" z politykami, które od poniedziałku do piątku prowadzą: Grzegorz Kępka, Dariusz Ociepa i Marcin Fijołek.

 

Punkt widzenia - politycy, publicyści i eksperci, odpowiadają na pytania dotyczące bieżących tematów bliskich widzom. Dyskusja, argumenty, emocje i tytułowe "punkty widzenia" w autorskim programie Grzegorza Jankowskiego od poniedziałku do piątku o 17:30.

 

Debata dnia – autorski program Agnieszki Gozdyry, w którym od poniedziałku do piątku o 19:50 zobaczymy starcie na argumenty przedstawicieli partii politycznych zasiadających w polskim parlamencie, ale także rozmowy z ekspertami. „Debata dnia” to rzeczowa dyskusja na kluczowe tematy bieżącej sytuacji politycznej w kraju. W sobotę o tej samej porze widzowie mogą zobaczyć podsumowanie w programie Debata Tygodnia.

 

#Jesteśmy dla dzieci - program pod patronatem Fundacji Polsat, w którym przedstawiane są historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz problemy, z którymi borykają się dzieci zdrowe. Eksperci w programie wyjaśniają istotę prezentowanych przypadków, omawiają możliwości leczenia, lub - w sytuacji chorób nieuleczalnych - podpowiadają, jak powinna przebiegać opieka. Emisja w niedziele o 13:30.

 

Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii - niedzielne przedpołudnie należy do Bogdana Rymanowskiego. A to za sprawą "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii", w którym politycy, przy porannej kawie, w luźniej atmosferze, choć często w bardzo emocjonalny sposób odpowiadają na pytania dziennikarza omawiając jednocześnie najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

 

Prezydenci i Premierzy - program publicystyczny, w którym Jarosław Gugała rozmawia z osobami w przeszłości sprawującymi urząd Prezydenta lub Prezesa Rady Ministrów RP, na najważniejsze tematy polityczne, społeczne i gospodarcze minionego tygodnia. Nadawany w sobotę, o 19:15, po głównym wydaniu "Wydarzeń" w Polsacie i Polsat News.

 

Czysta Polska - w każdą sobotę o godz. 16:30 dziennikarze i eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące problemów związanych z ekologią.

 

Państwo w Państwie - program, w którym przedstawiane są przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu i patologii w wymiarze sprawiedliwości w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. To audycja, dzięki której już wielokrotnie dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a wiele spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia.

 

Dzień na świecie - codziennie o 22:30 - podsumowanie informacji ze świata przygotowane przez Grzegorza Dobieckiego, Jana Mikrutę oraz Agnieszkę Laskowską.

 

Interwencja. Taka jest Polska - sobota 17:10 - w tym programie wracamy do najciekawszych reportaży dziennikarzy programu "Interwencja". Poznajemy nowe wątki i dodatkowe informacje o bohaterach materiałów prezentowanych w "Interwencji" od poniedziałku do piątku o 16:15 w Telewizji POLSAT.


[1] Postrzeganie telewizyjnych programów informacyjnych i publicystycznych. Raport Centrum Badania Opinii Społecznej nr 106/2021
[2] Telewizja jako źródło informacji o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Raport Centrum Badania Opinii Społecznej nr 66/2023

red//Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie