Zalew Kamieński. Wycieczkowiec ugrzązł na mieliźnie. Ewakuacja ponad stu pasażerów

Polska
Zalew Kamieński. Wycieczkowiec ugrzązł na mieliźnie. Ewakuacja ponad stu pasażerów
Twitter/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa; Google Maps
Ewakuowana ponad 100 osób

Na Zalewie Kamieńskim ewakuowano 103 osób ze statku Victoria I. W związku z awarią układu sterowania wycieczkowiec ugrzązł na mieliźnie. Akcja zakończyła się po godz. 16 - nie ma osób poszkodowanych.

Z komunikatu Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa po godz. 15 wynikało, że statek ugrzązł na mieliźnie w związku z awarią układu sterowania.

 

ZOBACZ: Wrocław. Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej. Ewakuacja mieszkańców

 

"Brak osób poszkodowanych, ewakuacja przebiega sprawnie. MSPIR pomagają jednostki straży pożarnej oraz kapitanatu portu Dziwnów" - przekazano.

 

Ewakuacja statku na Zalewie

Rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck po godz. 16 przekazał polsatnews.pl, że akcja została zakończona. Potwierdził, że nie ma osób poszkodowanych.

 

"Wszyscy pasażerowie cali i zdrowi na lądzie. Victoria I odzyskała pływalność i sterowność. O własnych siłach powraca do portu" - przekazano w komunikacie Służby na Twitterze.

 

 

Wśród osób ewakuowanych było 99 pasażerów oraz czterech członków załogi. W akcji brali udział ratownicy, strażacy oraz jednostka kapitanatu portu Dziwnów - przekazał rzecznik.

 

Vicotria I na stronie internetowej Domu Gościnnego - Dziwnów jest opisany jako "statek piracki" pływający po Zalewie na stałej trasie. W sezonie cumuje przy molo w Kamieniu Pomorskim.

bas/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie