Rosja: Zatruty cydr zabił 22 osoby. Kolejni w szpitalu w ciężkim stanie

Świat
Rosja: Zatruty cydr zabił 22 osoby. Kolejni w szpitalu w ciężkim stanie
Pixabay.com
Butelki z alkoholem

16 osób zmarło po zatruciu się cydrem "Mr. Cider" kupionym w sklepach "Territory beer" w rosyjskim mieście Dimitrowgrad. Alkohol dostarczany był przez biznesmena z regionu Samara.

O śmiertelnych ofiarach poinformowała agencja TASS w Telegramie. Informacje zostały potwierdzone przez miejscowego gubernatora obwodu uljanowskiego Ołeksija Russkiego.

 

- Według najnowszych danych 22 mieszkańców obwodu uljanowskiego zostało zatrutych cydrem. 16 z nich zmarło, pozostałym nasi lekarze udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy - powiedział.

 

ZOBACZ: Rosja: Ambasada w Moskwie oszukana. Korea Północna miała kupować kosmetyki za 2,5 mln rubli

 

Obecnie w regionie pracują funkcjonariusze organów ścigania, którzy starają się ustalić, jak doszło do zanieczyszczenia alkoholu.

Zatrucia w Rosji

Masowe zatrucia substytutami alkoholu nie są w Rosji rzadkością. Media wielokrotnie informowały o ofiarach spożycia zanieczyszczonych płynów.

 

Jesienią 2021 roku w takich okolicznościach zginęło 21, a 28 trafiło do szpitala. Byli to mieszkańcy regionu Orenburg w Rosji.

 

Jak się później okazało, we krwi otrutych osób znaleziono czysty etalon, czyli substancję toksyczną o działaniu silnie narkotycznym.

 

Innym przykładem są ofiary wódki z napisem "Studnie Syberii". W styczniu ubiegłego roku w miejscowości Tiumień zmarło, po jej spożyciu, 10 osób.

mjo/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie