Polscy najemnicy walczyli w obwodzie biełgorodzkim. "Dla naszego oddziału był to zaszczyt"

Świat
Polscy najemnicy walczyli w obwodzie biełgorodzkim. "Dla naszego oddziału był to zaszczyt"
Telegram.com/PolskiKorpusOchotniczy
Polski Korpus Ochotniczy

Polski Korpus Ochotniczy, czyli oddział najemników walczących w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy, oficjalnie potwierdził udział w operacji na terenie obwodu biełgorodzkiego. Misję wykonywali wspólnie z rosyjskimi najemnikami.

Relacja z wejścia na teren Federacji Rosyjskiej pojawiła się na oficjalnym kanale Telegram korpusu.

 

Wcześniej, 22 maja, w momencie pierwszych sygnałów o wejściu najemników Legionu "Wolność Rosji" na teren obwodu biełgorodzkiego, pojawił się krótki komunikat w którym zapowiedziano "poinformowanie o sytuacji".

 

"Wszyscy zadają nam jedno pytanie, czy braliśmy udział w operacji na terenie obwodu biełgorodzkiego ... Odpowiedź jest jednoznaczna, oczywiście ze tak!" - czytamy w najnowszym wpisie.

 

ZOBACZ: Ukraińcy przygotowują się do ofensywy. Mapy nie pozostawiają wątpliwości

 

"Polski Korpus Ochotniczy brał udział w wypełnieniu zadania bojowego wraz z Rosyjskim Korpusem Ochotniczym. Łączą nas nie tylko więzy braterstwa broni ale także osobiste przyjaźnie i koleżeństwo" - dodano.

 

Z komunikatu wynika, że polscy najemnicy brali udział bezpośrednio w walkach. Na szczęście nikt nie zginął, a wszystkie zadania zostały wykonane.

 

"W akcji wzięła pierwsza grupa szturmowa Korpusu. Wszyscy wrócili z zadania cali i zdrowi. Wyznaczone zadanie wykonano pomyślnie. Możemy wskazać że jako pierwsi, razem z jedną z grup bojowych RDK dotarliśmy do miejsca przeznaczenia" - podkreślono.

 

Polscy najemnicy po stronie Ukrainy

Polski Korpus Ochotniczy to pierwszy oddział w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy złożony wyłącznie z Polaków. Jego formowanie ogłoszono w lutym, a pierwsze informacje o ćwiczeniach pojawiły się miesiąc później.

 

Na chwilę obecną wiadomo, że ochotnicy z naszego kraju biorą udział w misjach, w których zaangażowane są także siły Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego oraz Legionu "Wolność Rosji".

 

W maju najemnicy informowali o udziale w zadaniach na kierunku zaporoskim oraz bachmuckim.

 

mjo/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie