Wołodymyr Zełenski wskazał następny cel Putina. "Odbudowa Związku Radzieckiego"

Świat
Wołodymyr Zełenski wskazał następny cel Putina. "Odbudowa Związku Radzieckiego"
Facebook/Wołodymyr Zełenski/PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLINPOOL
Wołodymyr Zełenski wypowiedział się na temat planów Putina

Przywrócenie do życia Związku Radzieckiego, to zdaniem Wołodymyra Zełenskiego podstawowy cel w życiu Władimira Putina. Według niego plan zakłada wywoływanie kolejnych wojen i podporządkowywanie kolejnych krajów. - Putin chce po prostu najechać Ukrainę i zniszczyć ukraińskość. Następnym celem będzie Białoruś - stwierdził.

W rozmowie z południowokoreańskim portalem Chosun Zełenski przedstawiał obraz obecnej sytuacji wojny w Ukrainie

 

Prezydent Ukrainy odniósł się m.in. do kwestii możliwości spotkania z Władimirem Putinem. Jak podkreślił, nie ma to żadnego sensu, z winy dyktatora na Kremlu.

 

- Jego chęć zajęcia Ukrainy siłą jest oczywista. Więc o czym może ze mną rozmawiać? Putin chce po prostu najechać Ukrainę i zniszczyć ukraińskość. Następnym celem będzie Białoruś - stwierdził.

 

- Dzisiejszy Putin jest wyraźnie inną osobą niż widzieliśmy wcześniej. Trudno rozmawiać z Putinem, zanim ten nie wycofa wszystkich swoich wojsk z terytorium Ukrainy - dodał.

Zełenski o Putinie: Odbudowa Związku Radzieckiego. To cel jego życia

W rozmowie pojawił się także temat rzekomych planów na przyszłość Władimira Putina. Zdaniem prezydenta Ukrainy ma on w życiu jeden podstawowy cel, który chce zrealizować.

 

Odbudowa Związku Radzieckiego. To cel jego życia. Ponieważ nie może tego osiągnąć dyplomatycznie, próbował wszystkich rodzajów gróźb. (...) Ostatecznie to się nie udało. Postanowił zostać jawnym agresorem - tłumaczył.


- Teraz zabijają i torturują niezliczoną liczbę cywilów, a nawet grożą katastrofą nuklearną, okupując elektrownie jądrowe - dodał.

 

ZOBACZ: Ukraina. Polowanie na generała. Kolejna próba zamachu ze strony Rosjan

 

Wołodymyr Zełenski odniósł się także do kwestii przeniesienia rosyjskiej taktycznej broni jądrowej na Białoruś. Jego zdaniem jest to kolejny przykład, jak prezydent Rosji okłamuje swoich sojuszników.

 

- Putin okłamał nawet chińskiego przywódcę Xi Jinpinga. Mówił, że jest przeciwny rozmieszczeniu broni nuklearnej poza swoim terytorium, a potem zapowiedział, że rozmieści broń na Białorusi - zauważył.

 

Rosja kłamie nawet wobec tych krajów, które są jej nieco bliższe - podsumował.

mjo/mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie