Krwawe walki w Ukrainie. Opublikowano wideo z kamery na żołnierzu

Świat
Krwawe walki w Ukrainie. Opublikowano wideo z kamery na żołnierzu
kadr z filmu Facebook.com/Магічні Птахи
Walki w rejonie Bachmutu

Pomimo licznych komunikatów rosyjskich mediów, Siły Zbrojne Ukrainy przekonują, że nadal walczą o ruiny miasta Bachmut. Ukraińscy żołnierze mają prowadzić misje m.in. na południowych przedmieściach. W sieci opublikowano nagranie z kamery zamontowanej na mundurze obrońcy Ukrainy.

W sieci pojawiło się nagranie autorstwa fundacji "Magiczne Ptaki". Widać na nich pracę strzelca karabinu maszynowego podczas jednej z bitew w rejonie Bachmutu. Materiał zrealizowany został w formie POV (punkt widzenia osoby nagrywającej - red.).

 

ZOBACZ: Ukraińcy przygotowują się do ofensywy. Mapy nie pozostawiają wątpliwości

 

Na nagraniu widać doskonale, jak zniszczony jest teren przez który przedzierają się żołnierze. To konsekwencja silnych ostrzałów artyleryjskich.

 

Najemnicy grupy "Wagnera" wycofani

Jak informuje Jewgienij Prigożyn, szef prywatnej armii walczącej m.in. w Bachmucie, jego siły w 99 proc. opuściły już zajmowane pozycje i wycofały się na tyły w Donbasie.

 

- Od 2 czerwca prawie wszystkie jednostki PKW Wagner opuściły Bachmut. Wszystkie stanowiska zostały należycie przeniesione pod Ministerstwo Obrony - stwierdził.

 

Ich miejsce zająć mieli żołnierze regularnej rosyjskiej armii. Według ukraińskich źródeł wysłano tam jednostki składające się z osób pochodzących z regionów samozwańczej Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych.

mjo/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie