Szczątki balonu na Warmii i Mazurach. Policja przekazała je wojsku

Polska
Szczątki balonu na Warmii i Mazurach. Policja przekazała je wojsku
Polsat News/Mapy Google; Zdj. ilustracyjne

W powiecie piskim (woj. warmińsko-mazurskie) znaleziono szczątki balonu - potwierdził Interii ppłk Jacek Goryszewski. Jego fragmenty zostały zabezpieczone przez policję, a następnie zabrane przez wojsko do dalszych badań.

Balon miał zostać znaleziony w sobotę rano w polu kukurydzy, 4 kilometry od Białej Piskiej. Kilkanaście kilometrów dalej jest dużej jednostki wojskowej. Informację potwierdził Interii rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, ppłk Jacek Goryszewski.

Znaleziono balon. "Prawdopodobnie meteorologiczny"

"Potwierdzam znalezienie balonu w powiecie piskim w województwie warmińsko-mazurskim" - oświadczył w przesłanym komunikacie Goryszewski. Jak wyjaśnił, obiekt został znaleziony w sobotę w godzinach porannych przez osobę cywilną, która poinformowała o tym Policję.

 

Następnie balon został zabezpieczony i przekazany odpowiednim służbom celem podjęcia czynności sprawdzających. "Z pierwszych informacji wynika, że jest to najprawdopodobniej balon meteorologiczny" - dodał. 


"Zaznaczam, że nasze systemy radiolokacyjne nie zaobserwowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej" - podkreślił.

 

- Dziś około g. 10 policjanci z Pisza zostali poinformowani, że w przydrożnym rowie znaleziono przedmiot przypominający balon. Patrol zabezpieczył fragmenty i przekazano je wojsku - przekazał w rozmowie z Interią Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie.

"Na balonie napis cyrylicą"

"Nie wiadomo czy to balon meteorologiczny, czy wojskowy, choć wstępne badania wskazują na pierwszą wersję. Niczego nie można jednak wykluczyć" - informuje RMF FM.

 

Jak podają dziennikarze, znalazca obiektu opisywał, że pod foliową kopułą balonu znajdowała się styropianowa skrzynka, antenka, a na balonie można było odczytać napisy cyrylicą.

 

Wkrótce więcej informacji

bas
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie