Katastrofa kolejowa na wschodzie Indii. Gwałtownie rośnie liczba ofiar

Świat
Katastrofa kolejowa na wschodzie Indii. Gwałtownie rośnie liczba ofiar
PAP/EPA/National Disaster Response Force / HANDOUT
Akcja ratownicza, służby próbują uwolnić podróżnych, którzy zostali uwięzieni we wrakach

Do prawie 300 osób zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych, a ponad 900 zostało rannych na skutek kolizji trzech pociągów w piątek wieczorem we wschodnich Indiach. Liczba ofiar może być większa, ponieważ wielu pasażerów prawdopodobnie pozostaje uwięzionych we wrakach wagonów.

Do wypadku doszło w pobliżu stacji kolejowej w miejscowości Bahanaga. Na miejsce zdarzenia wysłano prawie 50 ambulansów, jednak ze względu na dużą liczbę rannych do przewożenia poszkodowanych używane są także autobusy - przekazał Pradeep Jena, przedstawiciel władz stanu Orisa

 

ZOBACZ: Indie. Katastrofa kolejowa na wschodzie kraju. Zginęły dziesiątki osób, setki są ranne

Indie. Rośnie liczba ofiar katastrofy kolejowej

Agencje AFP, AP oraz Reuters mówią o co najmniej 288 ofiarach oraz 900 osobach hospitalizowanych. AFP powołało się na dyrektora generalnego Państwowej Straży Pożarnej w Odisha. 

 

- Akcja ratownicza jest kontynuowana. Trudno przewidzieć kiedy się zakończy  - podkreślił Sudhanshu Sarangi w rozmowie z AFP.

 

Do pomocy w akcji ratowniczej zmobilizowano wojsko.

 

 

 

Dyrektor indyjskich kolei Amitabha Sharma poinformował, że dwa pociągi pasażerskie "brały aktywny udział w katastrofie", a trzeci pociąg, konwój towarowy, był w miejscu, gdzie doszło do tragedii. Nie podał jednak dalszych szczegółów.

 

ZOBACZ: Katastrofa myśliwca Fińskich Sił Powietrznych

 

- Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych jest w tej chwili bardzo trudna do oszacowania - powiedział Sharma, ponieważ wielu pasażerów prawdopodobnie pozostaje uwięzionych we wrakach wagonów.

 

Premier Indii Narendra Modi zapowiedział dotkliwe kary dla osób, których decyzje doprowadziły do katastrofy.

mak/bas/PAP/AFP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie