Wielka Brytania. Pasażer samolotu aresztowany za palenie podczas lotu

Świat
Wielka Brytania. Pasażer samolotu aresztowany za palenie podczas lotu
Flickr/eltpics

Pasażer samolotu lecącego do Wielkiej Brytanii postanowił zapalić papierosa na pokładzie maszyny. Mężczyzna szybko pożałował swojego czynu, ponieważ po wylądowaniu na lotnisku, został wyprowadzony z samolotu przez policję.

Wszyscy podróżującymi samolotami doskonale wiedzą, że palenie papierosów na pokładzie maszyny jest zabronione. Zapomniał o tym najwyraźniej jeden z pasażerów lotu z Palmy na Majorce do Manchesteru w Wielkiej Brytanii.

 

Mężczyzna lecący liniami Ryanair postanowił umilić sobie podróż i podczas lotu palił papierosa w toalecie. Pech chciał, że został nakryty przez załogę samolotu.

Stewardesa poczuła dym

- Poszedł do toalety zapalić zaledwie 20 minut po starcie. Jedna ze stewardes poczuła dym wydobywający się z toalety. Zebrali wszystkie jego dane i poinformowali o zdarzeniu wszystkich w samolocie - powiedział mediom jeden z pasażerów.

 

ZOBACZ: Głośno o Lotnisku Chopina. Służby zarekwirowały dziecku zabawkę

 

Jak dodał, zachowaniem mężczyzny oburzeni byli inni pasażerowie. - W samolocie było trochę niezadowolonych osób. Ja byłem z dwiema córkami, które mają siedem i dziesięć lat. Były nieźle przestraszone - podkreślił.

 

O wybryku turysty poinformowano również obsługę lotniska docelowego, która powiadomiła policję.

 

 

Po wylądowaniu na pokład maszyny weszli dwaj policjanci, którzy wyprowadzili palacza i zabrali go do radiowozu.

 

 

- Jeśli chcesz zapalić papierosa i narazić życie 180 osób na ryzyko, to powinieneś zostać tak potraktowany - skomentował świadek zdarzenia.

 

ZOBACZ: Załoga nie pozwoliła pasażerowi z Wielkiej Brytanii skorzystać z toalety. Pożałowała tej decyzji

 

Incydent został potwierdzony przez rzecznika linii lotniczej. "Załoga lotu z Palmy do Manchesteru (30 maja) wezwała policję po tym, jak na pokładzie znaleziono pasażera palącego papierosa. Mężczyzna został usunięty z samolotu przez funkcjonariuszy po wylądowaniu na lotnisku w Manchesterze. Sprawą zajmuje się lokalna policja" - przekazał rzecznik Ryanair'a w oświadczeniu.

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie