Media: Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu. Archidiecezja dementuje

Polska
Media: Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu. Archidiecezja dementuje
Polsat News

Radio Zet poinformowało w piątek, że były metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala. Stan duchownego miał być ciężki. Informacja została później zdementowana przez rzeczniczkę archidiecezji białostockiej.

Radio Zet podawało, że informacja o hospitalizacji duchownego została potwierdzona w "kilku źródłach". Informacja została później zdementowana przez rzeczniczkę archidiecezji białostockiej.

 

ZOBACZ: Abp Sławoj Leszek Głódź uczestniczył w mszy beatyfikacyjnej. "Pokazał, że lekceważy skrzywdzonych"

 

- Przed chwilą rozmawiałam z arcybiskupem. Ani arcybiskup, ani ksiądz, który się nim opiekuje, nie mają takich wiadomości, o których informują media - przekazała TVP Info Teresa Margańska. 

 

Jak dodała arcybiskup "cieszy się dobrym zdrowiem i przebywa w domu".

Abp Głódź ukarany przez Stolicę Apostolską

Abp Sławoj Leszek Głódź w latach 1991–2004 był biskupem polowym Wojska Polskiego. W 2004 roku otrzymał nominację na biskupa diecezjalnego warszawsko-praskiego. Od 2008 do 2020 roku pełnił funkcję metropolity gdańskiego. 

 

Po ustąpieniu z urzędu, w marcu 2021 roku abp Głódź został ukarany przez Stolicę Apostolską za "zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją".

 

ZOBACZ: Ksiądz Michał Woźnicki o Tinie Turner: Zamiast śpiewać dla chwały bożej, śpiewała dla pieniędzy

 

Hierarcha otrzymał nakaz zamieszkania poza diecezją gdańską oraz zakaz uczestniczenia w celebracjach religijnych na jej terenie. Został także zobligowany do wpłaty "odpowiedniej" sumy na rzecz Fundacji św. Józefa.

 

Duchowny przeprowadził się wtedy do rodzinnej Bobrówki na Podlasiu, gdzie został sołtysem sołectwa Piaski (część miejscowości Bobrówka).

dk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie