Viktor Orban: Ukraina nie wygra wojny

Świat
Viktor Orban: Ukraina nie wygra wojny
PAP/EPA/Zoltan Fischer
Viktor Orban na forum ekonomicznym w Katarze

- Ukraina nie będzie w stanie zwyciężyć w konflikcie z Rosją - oświadczył we wtorek premier Węgier Viktor Orban, uczestniczący w forum ekonomicznym w Katarze, cytowany przez agencję TASS. Jego zdaniem NATO nie ma zamiaru rozmieścić wojsk na terytorium Ukrainy, a bez tego niemożliwy będzie jej triumf na polu bitwy.

- Biorąc pod uwagę liczby i obecną sytuację oraz fakt, że NATO nie jest gotowe do wysłania wojsk na Ukrainę, można jednoznacznie stwierdzić, że Ukraina nie może wygrać na polu bitwy - powiedział Orban.

 

Jego komentarz był odpowiedzią na pytanie, czy rzeczywiście uważa, że ​​Ukraina nie ma szans na sukces.

 

Premier Węgier powiedział, że Budapeszt od początku opowiada się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu, konsekwentnie wzywając do natychmiastowego zawieszenia broni. - Musimy pomyśleć, jak ratować ludzkie życie. Takie jest moje stanowisko - zapewnił Orban.

Węgry blokują wstąpienie Szwecji do NATO

Podczas forum Orban odniósł się również do rozszerzenia NATO. - Stosunki polityczne pomiędzy Węgrami a Szwecją są bardzo złe. Nie chcemy wnosić konfliktów do Sojuszu - zdradził. 

 

ZOBACZ: Węgry: Viktor Orban wspomniał o siłach pokojowych w Ukrainie. Zareagował Dmitrij Pieskow

 

Pod koniec marca węgierski parlament zaakceptował kandydaturę Finlandii do NATO, natomiast wniosek Szwecji leży nieruszony od lata ubiegłego roku. 

 

Poza Węgrami jeszcze Turcja nie ratyfikowała przystąpienia Szwecji. 

ap/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie