Papuga z nogą w gipsie wleciała do mieszkania w Warszawie

Polska
Papuga z nogą w gipsie wleciała do mieszkania w Warszawie
Straż Miejska w Warszawie

Do jednego z mieszkań na warszawskim Mokotowie przez otwarte okno wleciała papuga. - Właścicielka lokum dostrzegła, że jej egzotyczny gość ma jedną nóżkę w gipsie. Kobieta zawiadomiła Ekopatrol straży miejskiej - poinformował insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

Zajęta codziennymi obowiązkami mieszkanka Mokotowa wietrzyła po południu mieszkanie, gdy nagle przez otwarte okno wleciał zielony ptak. Gdy przyjrzała mu się bliżej okazało się, że to papuga.

 

- Właścicielka mieszkania dostrzegła, że jej egzotyczny gość ma jedna nóżkę w gipsie. Kobieta zaopiekowała się ptakiem i wezwała Ekopatrol straży miejskiej - przekazał w poniedziałek insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

 

Nie wiadomo, kto jest opiekunem papugi

 

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, delikatnie umieścili papugę w specjalistycznym transporterze i odwieźli do "Ptasiego Azylu" w warszawskim zoo.

 

- Już na miejscu specjaliści potwierdzili, że jest to papuga Aleksandretta – najpopularniejsza papuga w europejskich hodowlach. Niestety ptak nie miał żadnych elementów mogących zidentyfikować jej opiekuna, pozostanie, więc pod opieka "Ptasiego Azylu" - poinformował insp. Jabraszko.

 

 

Aleksandretta obrożna to gatunek średniego ptaka z rodziny papug wschodnich (Psittaculidae), na wolności żyje w środkowej Afryce i na Półwyspie Indyjskim z Cejlonem. Introdukowany w Ameryce Północnej, na Bliskim i Dalekim Wschodzie i w kilku krajach europejskich.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie