Nowa Zelandia: Linie lotnicze będą ważyć pasażerów

Świat
Nowa Zelandia: Linie lotnicze będą ważyć pasażerów
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Linie lotnicze Air New Zealand będą ważyć pasażerów na lotnisku

Linie lotnicze w Nowej Zelandii będą ważyć pasażerów przed wpuszczeniem ich na pokład samolotu. Procedura obejmie zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Władze Air New Zealand wyjaśniają, że wytyczne zostały wprowadzone przez krajowy Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Podróżni będą ważeni na lotnisku w nowozelandzkim Auckland. Wejście na wagę przed wpuszczeniem na pokład będzie dotyczyło wszystkich lotów. W 2021 roku podobne przepisy wprowadzono w odniesieniu do tras krajowych.

 

Air New Zealand wyjaśnia, że procedura ma zapewnić "bezpieczną i wydajną eksploatację samolotu". Przepisy zezwalające na ważenie pasażerów zatwierdził wcześniej krajowy Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Linie lotnicze będą ważyć pasażerów. "Całkowicie anonimowe"

W oświadczeniu przewoźnika zwrócono uwagę, że obecnie linie lotnicze szacują całkowitą masę pasażerów na podstawie liczby wykupionych miejsc w samolocie. Nowa procedura ma pozwolić oszczędzać paliwo i zmniejszać ślad węglowy.

 

- Wiemy, że wejście na wagę może być zniechęcające. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nigdzie nie będzie wyświetlacza. Nikt nie będzie mógł zobaczyć Twojej wagi - nawet my. To całkowicie anonimowa procedura - podkreślił Alastair James, specjalista ds. ładunków w Air New Zealand.

 

ZOBACZ: USA: Linie lotnicze zgubiły jego protezę. Nie chcą oddać pieniędzy

 

Przedstawiciel linii lotniczych wyjaśnił, że choć nie można zmusić nikogo do wejścia na wagę, to pasażerowie będą zachęcani do ważenia. - Pilot musi znać wagę wszystkiego, co leci samolotem, od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaż w luku bagażowym - wyjaśnił Alastair James.

 

Wytyczne zaczną obowiązywać od 2 lipca. Linie lotnicze nie wykluczają wprowadzenia procedury ważenia pasażerów także na innych lotniskach w Nowej Zelandii.

jkm/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie