USA: Linie lotnicze zgubiły jego protezę. Nie chcą oddać pieniędzy

Świat
USA: Linie lotnicze zgubiły jego protezę. Nie chcą oddać pieniędzy
Wikimedia Commons/Tomás Del Coro from Las Vegas, Nevada/Twitter
Linie lotnicze nie chcą zwrócić mężczyźnie pieniędzy

Mężczyzna z Missouri twierdzi, że linie American Airlines zgubiły jego protezę nogi wartą 26 tys. dolarów. Przewoźnik nie chce zwrócić mu pieniędzy, bo "nie ma wystarczających dowodów".

Michael Williams z St. Louis (Missouri) przekazał przy odprawie walizkę z zawartością określoną jako "delikatna" jednemu z pracowników linii lotniczych. Mężczyzna leciał z Indianapolis do domu w 2020 roku.

 

Gdy wylądował w St. Louis, bezcenna, specjalnie dostosowana do jego ciała proteza nie dotarła tym samym lotem - pisze "New York Post".

Chciał zwrotu za utracony bagaż. Kwota go rozczarowała

Williams działał według protokołu linii lotniczych, by odzyskać pieniądze za zgubioną protezę i inne przedmioty, które znajdowały się w jego bagazu. Ostatecznie otrzymał czek na zaledwie 600 dolarów na pokrycie utraconych ubrań.

 

- Nie możesz tego zrobić komuś, kto jest niepełnosprawny. Po prostu powiedz: "Hej, straciliśmy coś twojego, ale nie zamierzamy za to zapłacić" - powiedział Michael Williams w rozmowie z Fox2now.com.

 

ZOBACZ: Silnik stanął w płomieniach. Pasażerowie samolotu rzucili się po torby

 

- Kiedy rozmawiałem z młodą panią, która zajmowała się moją sprawą, powiedziała mi, że ta kwota ma pokryć ubrania, które straciłem. Pomyślałem: OK, świetnie - opowiadał.

 

Kilka tygodni później przedstawiciel American Airlines poinformował mężczyznę, że firma nie ma "wystarczających dowodów, aby zapłacić za protezę nogi".


Williams od tego czasu wynajął prawnika, aby walczyć z liniami. Nie wie, czy kiedykolwiek jeszcze wsiądzie na pokład samolotu.

 

an/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie