Holandia. Bezdomny wjechał autem w komisariat policji. Służby twierdzą, że to w ramach zemsty

Świat
Holandia. Bezdomny wjechał autem w komisariat policji. Służby twierdzą, że to w ramach zemsty
Google Maps/Twitter
Do incydentu doszło w jednym z komisariatów policji w Rotterdamie

48-letni bezdomny mężczyzna ukradł samochód dostawczy, a następnie wjechał nim w komisariat w Rotterdamie (Holandia). Według policji miała to być zemsta, gdyż mężczyzna przebywał tam wcześniej w areszcie za drobne wykroczenie.

Bezdomny mężczyzna został w piątek rano zatrzymany za - jak przekazał rzecznik policji w Rotterdamie - wykroczenie, które zaliczane jest jako "akt wandalizmu lub zniewagi".

Bezdomny ukradł furgonetkę i wjechał w komisariat policji

48-latek został wypuszczony z aresztu tego samego dnia. Zaraz po wyjściu na wolność, około godziny 19:00, ukradł on białą furgonetkę, którą następnie staranował bramę wjazdową i uderzył w komisariat na placu Zuidplein w Rotterdamie.

 

 

- Pojazd zatrzymał się w głębi budynku, na szczęście nikt z funkcjonariuszy nie został ranny - przekazał mediom rzecznik. Obrażenia odniósł natomiast sprawca zdarzenia, którzy został przewieziony do szpitala. Z zniszczonego auta musieli wyciągać go strażacy.

 

 

Policja: 48-latek wjechał w posterunek policji, aby się zemścić

Służby podejrzewają, że 48-letni mężczyzna zamieszkania zrobił to celowo. Rzecznik policji przekazał, że bezdomny uderzył w budynek komisariatu w akcie zemsty.

 

Ostateczna wersja zostanie ustalona w toku dochodzenia, które zostało wszczęte w tej sprawie. Sam komisariat pozostanie zamknięty do czasu jego naprawy.

 

ZOBACZ: Holandia. Panika podczas grilla. Służby apelują o ostrożność

 

Funkcjonariusze z posterunku są zszokowani incydentem. "To mogło skończyć się inaczej, ponieważ na komisariacie pojawia się wiele ludzi" - skomentowali policjanci.

mbl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie