Holandia. Panika podczas grilla. Służby apelują o ostrożność

Świat
Holandia. Panika podczas grilla. Służby apelują o ostrożność
D.A.R Dierenambulance Gelderland Oost
Wąż wywołał panikę na grillu

Nieproszony gość spowodował wybuch paniki wśród uczestników grilla w jednym z miast w Holandii. Podczas gdy gospodarz przygotowywał się do rozpalenia rusztu, ze środka wypełznął ogromy wąż.

Sezon grillowy rozpoczął się nie tylko w Polsce, ale również w Holandii. Nie wszyscy mogą jednak spokojnie cieszyć się urokami wiosny i delektować się smakiem karkówki.

 

W niedzielę po południu jeden z mieszkańców miejscowości Zeddam na wschodzie Holandii postanowił zorganizować grilla dla swoich znajomych.

Panika podczas grilla

Jednak zanim mężczyzna wrzucił cokolwiek na ruszt, z grilla wypełznął wąż. Nieproszony gość wywołał panikę wśród uczestników spotkania. Na miejsce wezwano pracowników pogotowia dla zwierząt, którzy odłowili gada.

 

Jak poinformowano był to dwumetrowy wąż eskulapa zwany również wężem szczurzym.

 

ZOBACZ: Poczuła, że ściany kupionego domu są "ciepłe". Szokujące odkrycie wewnątrz

 

Jest to największy wąż żyjący w Polsce i Europie. Spotykany jest od Hiszpanii poprzez południową Europę do Morza Kaspijskiego. Jego północna granica występowania przebiega przez Francję, południowe Niemcy, Czechy i południową Polskę.

 

Odżywia się myszami i innymi małymi ssakami, jaszczurkami, jajami, pisklętami, małymi ptakami oraz małymi wężami. Czasem zjada też młode bezkręgowce. Nie jest jadowity. Polując, chwyta zdobycz pyskiem i dusi owijając ciałem przez kilka minut, a następnie połyka w całości.

 

 

Wąż trafił do schroniska dla zwierząt. Ponieważ gatunek ten nie występuje w Holandii w naturze, prawdopodobnie uciekł komuś z hodowli.

 

Chociaż do zdarzenia doszło w Holandii, służby, które odłowiły gada, wystosowały apel o ostrożność aktualny pod każdą szerokością geograficzną. 

 

ZOBACZ: Poznań: Kobieta weszła do łazienki i zamarła. Przyglądał jej się wąż

 

"Słońce świeci i pogoda dopisuje do posiedzenia na dworze. Jeśli będziecie robić grilla, sprawdźcie, czy wewnątrz nie ma gniazd ani żywych zwierząt!" - czytamy na Facebooku.

dk/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie