Tajlandia: Biznesmen wynalazł "eliksir młodości". Pije go codziennie

Świat
Tajlandia: Biznesmen wynalazł "eliksir młodości". Pije go codziennie
Youtube.com/TheThaiger
Rasacorn Nanon stworzył "eliksir młodości"

Rasacorn Nanon, tajski biznesmen twierdzi, że wynalazł prawdziwy "eliksir młodości". Mężczyzna codziennie rozpoczyna dzień od wypicia mieszanki alkoholu i krokodylej krwi. Jego zdaniem taka mikstura zapewnia mu niezbędne składniki odżywcze.

Jak twierdzi 52-letni mężczyzna z miasta Nhan Tham Thai w prowincji Trang przed rozpoczęciem "terapii" czuł się bardzo słabo.

 

Codziennie borykał się z uczuciem zmęczenia i mdłości. To właśnie wtedy wpadł na pomysł stworzenia drinka, który spożywa dwa razy dziennie.

 

ZOBACZ: A jednak będzie nam grzebał w głowie. Neuralink i Elon Musk mają zgodę na testy na ludziach

 

Zdaniem Nanona koktajl dostarcza mu niezbędnych dla organizmu składników odżywczych. Działa między innymi na układ nerwowy oraz oczyszcza krew. Mężczyzna pomysł zaczerpnąć miał ze "starożytnych mądrości".

Trudno dostępne składniki

Choć wydaje się, że krew krokodyla może być trudno dostępna na rynku, to biznesmen znalazł na to rozwiązanie. Produkt jest dostarczany przez lokalnego rolnika i hodowcę krokodyli Wanchai Chaikerda.

 

Dostawca posiada farmę krokodyli słodkowodnych i jak podkreśla w rozmowie z portalem khaosod.co.th, również od czasu do czasu zdarza mu się wypić krokodylą krew.

 

ZOBACZ: Włochy: Odwołali ślub, by zostać księdzem i zakonnicą. Zdradzili, co ich skłoniło

 

Według Wanchai picie takiego napoju pozytywnie wpływa na poprawę krążenia, produkcję czerwonych krwinek, a nawet ma wspomagać leczenie bezpłodności.

Drogie przyzwyczajenia

Pomimo, że krokodyle osiągają duże rozmiary, to jednak, gady nie posiadają dużej ilości krwi. Wanchai Chaikerda twierdzi, że ze zwierzęcia "wycisnąć" można zaledwie 100 ml, co odpowiada jednej lub dwóm dawkom "eliksiru".

 

Zdaniem hodowcy popyt na krew znacznie wzrósł od momentu, gdy zaczęto popularyzować picie takiego drinka. Mikstura wyceniana jest obecnie na około 200 do 300 bahtów, czyli 24-36 zł.

Brak naukowych dowodów

Co warto podkreślić, nie ma żadnych naukowych badań, które potwierdzałyby skuteczność "eliksiru młodości" promowanego przez tajskiego biznesmena.

 

ZOBACZ: Gigantyczna dziura pojawiła się na Słońcu. "Astronomowie zaskoczeni"

 

Choć Rasacorn Nanon przekonuje, że po jego wypiciu czuje się lepiej, to jednak nie potwierdza tego badaniami lub przynajmniej opiniami konkretnych lekarzy.

 

W sieci znaleźć można informacje dotyczące składu krwi krokodyla m.in. znajdują się tam bakteriobójcze cząsteczki zidentyfikowane jako enzymy rozkładające niektóre tłuszcze. Nie ma jednak żadnych dowodów na korzyści płynące z jej spożywania, nie mówiąc już o łączeniu z alkoholem.

mjo/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie