Egzamin ósmoklasisty 2023. Uczniowie zmierzyli się z językiem obcym

Polska
Egzamin ósmoklasisty 2023. Uczniowie zmierzyli się z językiem obcym
Polsat News
Ósmoklasiści napisali egzamin z języka obcego

Ósmoklasiści zakończyli swoje trzydniowe zmagania. We wtorek napisali egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Arkusze egzaminacyjne, transkrypcje nagrań i odpowiedzi do dzisiejszego egzaminu można znaleźć na stronie Interii.

W czwartek uczniowie ósmych klas przystąpili do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Wybierali spośród angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

 

Największą popularnością cieszył się jak zwykle angielski - 97,8 proc. zdających zadeklarowało chęć przystąpienia do egzaminu z tego właśnie języka.

 

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Arkusze i odpowiedzi w Interii

 

Egzamin trwał 90 minut. Arkusz egzaminacyjny składał się z części sprawdzających rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wypowiedzi pisemnej.

Egzamin ósmoklasisty. Sprawdź odpowiedzi w Interii

Od wtorku do czwartku o godz. 13:00 Interia zamieszcza arkusz CKE z przedmiotu, który uczniowie zdawali danego dnia. Następnie publikowane są  odpowiedzi opracowane przez specjalistów.

 

Dzisiaj na stronie Interii można będzie znaleźć również transkrypcje nagrań odtworzonych na egzaminie z języka obcego.

 

Egzamin ósmoklasisty 2023: Język angielski [ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI]

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. 6 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu.

 

adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie