Emilcin. Rolnik miał wieźć UFO furmanką. Chcieli mu się odwdzięczyć

Polska
Emilcin. Rolnik miał wieźć UFO furmanką. Chcieli mu się odwdzięczyć
Polsat News
50 lat temu rolnik ze wsi Emilcin twierdził, że spotkał kosmitów

W tej historii nic nie jest pewne. Wersji zdarzeń wciąż przybywa, a kluczowy świadek od dawna nie żyje. 50 lat temu rolnik ze wsi Emilcin na Lubelszczyźnie twierdził, że spotkał kosmitów. Istoty miały zaprosić go na pokład swojego statku, przebadać i wypuścić do domu. I choć trudno w to uwierzyć, historia ta wciąż ma swoich wyznawców.

To właśnie w Emilcinie  10 maja 1978 roku Jan Wolski miał spotkać się z istotami pozaziemskimi. Rolnik miał podwieźć kosmitów swoją furmanką, a w rewanżu został zaproszony do latającego pojazdu, do którego dostał się "lewitującą windą". Niecodzienne postaci - zgodnie z jego relacją - były niskie, miały płaskie oczy i mocno zarysowane kości na twarzy.

 

ZOBACZ: UFO na Bliskim Wschodzie. Pentagon opublikował nagranie

 

Chociaż badacze podważają wiarygodność tamtej relacji, okazuje się, że dziś wciąż ma swoich wyznawców. I jest ich całkiem sporo, bo aż połowa Polaków byłaby skłonna uwierzyć w relację Jana Wolskiego.

W UFO wierzy 54 proc. Polaków 

Według raportu "Co Polacy wiedzą o UFO?" 54 proc. twierdzi, że są dowody na istnienie cywilizacji pozaziemskich. Dodatkowo siedem proc. twierdzi, że widziało UFO lub miało kontakt z przybyszami z kosmosu.


- Ja nie wierzę w UFO i jest mi z tym dobrze - mówi pytany przez Polsat News przechodzień.


- Skoro istniejemy my, to prawdopodobnie istnieje także inna cywilizacja - odpowiada ktoś inny.


- UFO? - powtarza pytanie reporterki starszy pan i odpowiada krótko - Pół na pół.

 

WIDEO: Historia UFO w Emilcinie wciąż żywa

 

Tajemnicze obiekty na niebie. Co na to naukowcy? 

Naukowców wcale nie dziwi to, że patrzymy w niebo i czasem widzimy tam niezidentyfikowane obiekty latające. - To, że niektórych rzeczy nie rozumiemy, nie oznacza, że to są kosmici - przekonuje dr Tomasz Rożek z Europejskiej Agencji Kosmicznej, założyciel fundacji "Nauka. To lubię".


- Drony, sondy meteorologiczne... Jest bardzo dużo obiektów, które mogą sugerować, że nie pochodzą stąd - wyjaśnia dr Agata Kołodziejczyk, astrobiolożka związana z Centrum Technologii Kosmicznych AGH.

 

ZOBACZ: Pentagon: UFO to raczej nie kosmici. To coś powstało na naszej planecie


Polacy (37 proc.) samodzielnie poszukują informacji o UFO. Najczęściej w internecie. Nie dziwi, że historia spotkania w Emilcinie wciąż cieszy się taką popularnością. - Jest to cały czas żywe, opowiadane - twierdzą mieszkańcy.


Ponad 60 proc. Polaków chciałaby, żeby rządy gromadziły i upubliczniały informacje dotyczące UFO.

nb/kg / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie