Nowy raport o UFO: Odnotowano ponad 500 przypadków. To więcej niż sądzono

Świat
Nowy raport o UFO: Odnotowano ponad 500 przypadków. To więcej niż sądzono
U.S. Department of Defence
Nagranie amerykańskiej armii ma przedstawiać UFO

Amerykańskie służby wywiadowcze opublikowały nowy raport o UFO, z którego wynika, że odnotowano 510 informacji o przypadkach niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (UAP), klasyfikowanych wcześniej jako niezidentyfikowane obiekty latające (UFO). To znacznie więcej w porównaniu z poprzednim raportem z czerwca 2021 roku, w którym była mowa o 144 przypadkach.

Raport opracowało Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego USA (ODNI) we współpracy z ze specjalną komórką w Pentagonie - AARO (Biuro ds. wyjaśnień anomalii we wszystkich domenach). Pierwsza wersja raportu ukazała się w 2021 roku. Od tego czasu zgłoszono 247 nowych zjawisk. Odkryto też 119 przypadków z poprzednich lat, które nie zostały odnotowane w pierwszym zestawieniu. 

 

ZOBACZ: Setki zawiadomień o pojawieniu się UFO w Stanach Zjednoczonych


26 ze zgłoszonych 510 przypadków wstępnie sklasyfikowano jako drony, 163 jako balony, 6 jako powietrzne śmieci. 171 przypadków wymaga jednak szczegółowej analizy. 

Rzecznik Pentagonu: Sprawdzamy każde doniesienie

Autorzy raportu wskazują, że zwiększona liczba zgłoszeń jest "częściowo spowodowana skoncentrowanym wysiłkiem, aby zdestygmatyzować temat UAP i zamiast tego rozpoznać potencjalne ryzyko, które stwarza, zarówno jako zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów, jak i potencjalna działalność przeciwnika".

 

ZOBACZ: USA: Amerykańskie służby przygotowały raport o UFO. Służby oskarżają Chiny o szpiegostwo

 

- Bezpieczeństwo naszych żołnierzy, baz i instalacji oraz ochrona operacji amerykańskich na lądzie, w powietrzu, morzu i przestrzeni kosmicznej są najważniejsze" - oświadczył rzecznik Pentagonu gen. Pat Ryder. - Poważnie traktujemy doniesienia o wtargnięciu na nasze desygnowane przestrzenie powietrzne, lądowe i morskie, i sprawdzamy każde z nich - zapewnił.

adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie