Stargard: Poważna awaria wodociągu. Mieszkańcy zostali bez wody

Polska
Stargard: Poważna awaria wodociągu. Mieszkańcy zostali bez wody
Facebook/Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą
Trwa naprawa wodociągu w Stargardzie

W czwartek popołudniu doszło do awarii rurociągu na ul. Czarnieckiego w centrum Stargardu (woj. zachodniopomorskie). Na rurze wykryto przeciek. Na czas naprawy głównej magistrali wodociągowej mieszkańcy niemal całego miasta zostali bez wody. To największa taka awaria w Stargardzie od 20 lat.

Mieszkańcy Stargardu od wczoraj mają problem z dostępem do bieżącej wody. W związku z uszkodzeniem wodociągu, ciśnienie zostało zmniejszone, a w niektórych rejonach miasta w ogóle nie było wody. Ulica Czarnieckiego, na której doszło do awarii, została zamknięta. 

Awaria wodociągu

- Mamy poważną awarię na sieci wodociągowej, na pewno pierwszą taką od co najmniej 20 lat. Doszło do uszkodzenia, rozszczelnienia żeliwnej rury o bardzo dużej średnicy: 600 mm - poinformował w rozmowie z Stargard.News Radosław Kalisz, kierownik Pionu Techniczno-Eksploatacyjnego w spółce Wody Miejskie w Stargardzie  


- Trudno oszacować, do kiedy nie będzie wody. Robimy wszystko, by jak najszybciej usunąć awarię - zapewnił. 

 

Mieszkańcy mogą czerpać wodę pitną z beczkowozów, ulokowanych w kilku punktach na terenie miasta.  

 

Trwa naprawa

Na godzinę ósmą rano planowano czasowe wyłączenie wody. O godzinie 9 miasto poinformowało, że woda jest już we wszystkich kranach w Stargardzie. Mogą występować jedynie chwilowe przerwy w jej dostawach. 


"Dokładne miejsce awarii rurociągu zlokalizowane. Trwają intensywne prace przy jego naprawie. Czas zakończenia robót nie jest jeszcze znany. O ich postępach będziemy informować" - czytamy w komunikacie wydanym przez miasto. 

 

adn/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie