Łódź. Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma nowego pupila. "Papuga udziela cennych rad"

Polska
Łódź. Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma nowego pupila. "Papuga udziela cennych rad"
Facebook/Łódzka Woda Najlepsza
Papuga żako nazywa się Sonia

Pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi złożyli się i kupili papugę żako. - Stworzenie ma na imię Sonia i cieszy się dobrym zdrowiem - przekazał Miłosz Wika rzecznik przedsiębiorstwa. Dodał, że ptak "pilnie obserwuje ich pracę i udziela cennych rad".

"Ma na imię Sonia. Przez lata mieszkała w sklepie zoologicznym" - napisano na temat nowego pupila Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi na profilu "Łódzka Woda Najlepsza" w mediach społecznościowych.

 

Dodano, że przez długi czas nikt nie chciał kupić zwierzęcia. Do czasu, gdy sprawę w swoje ręce wzięli pracownicy Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

 

"Zebrali oni pieniądze i podjęli się opieki nad Sonią. Teraz pilnie obserwuje ich pracę i oczywiście udziela cennych rad" - przekazano na Facebooku.

 

 

"Życie ptaka zostało uratowane przez pracowników zakładu"

- Papuga ma stale otwartą klatkę - powiedział rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi Miłosz Wika w rozmowie z tvn24.pl. - Zwierzę sobie lata i rozmawia z pracownikami. Dodał, że ptak jest również wyprowadzany na spacery.

 

Jak przekazał rzecznik, ptak ma już opiekuna, którego lubi i słucha.

 

ZOBACZ: Łomża. Kot spadł na policjanta podczas kontroli. Mundurowy przygarnął zwierzę

 

- Pracownicy oczyszczalni mieli wcześniej kanarka, ale niestety odszedł. Tak powstał pomysł, żeby pojawił się inny ptak - poinformował Wika. - Okazało się, że w jednym ze sklepów zoologicznych jest papuga, której od lat nikt nie chciał kupić. Jej życie zostało uratowane przez pracowników zakładu - podsumował.

 

Papugi żako kosztują kilka tysięcy złotych. Ptaki tego gatunku żyją nawet kilkadziesiąt lat.

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie