Turcja. Kanapa leciała po niebie. Uderzyła w budynek

Świat
Turcja. Kanapa leciała po niebie. Uderzyła w budynek
Massimo/Twitter
Latająca kanapa w Turcji. To skutek nawałnicy w Ankarze

Szalejąca burza w Turcji doprowadziła do tego, że w powietrzu nad stolicą kraju gnał nawet mebel. Nagranie z mknącą po niebie kanapą to tylko jedna z wielu "pamiątek" niebezpiecznej burzy, która nawiedziła Ankarę.

Trzyosobowa kanapa szybowała beztrosko po tureckim niebie po tym, jak została porwana przez silny wiatr. Na nagraniu świadka niecodziennego i niebezpiecznego zdarzenia widać jak ciężki mebel mknie w stronę innego budynku.

Latająca kanapa w Turcji. Wideo hitem internetu

Jak się okazało, wersalka stała na balkonie jednego z wieżowców. To tłumaczy niezwykłą wysokość, na jakiej się znalazła. Wideo z podobnie zawrotną prędkością stało się internetowym hitem w wielu częściach świata.

 

 

W wydarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak ulewa do lotu poderwała nie tylko wersalkę. Zerwane dachy centrów handlowych czy wyrwane z korzeniami drzewa także wpisały się w środowy krajobraz Ankary. Jak podają tureckie media, są poszkodowani.

Ulewa i silny wiatr w Turcji. Zerwane dachy, połamane drzewa

- W Ankarze rozpoczął się ulewny deszcz. Wszystkie nasze odpowiednie zespoły są w pogotowiu, z 1221 pojazdami i 2565 pracownikami, stale interweniują w przypadku negatywnych skutków burzy - informował tego dnia burmistrz stolicy, Mansur Yavaş.

 

 

Synoptycy zapowiadali, że wiatr osiągnie prędkość do blisko 80 kilometrów na godzinę.

nb/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie