Ostrów Wielkopolski: Nawałnica nad miastem. Zalane ulice i budynki

Polska
Ostrów Wielkopolski: Nawałnica nad miastem. Zalane ulice i budynki
Ulewa nawiedziła Ostrów Wielkopolski we wtorek wieczorem

Nad Ostrowem Wielkopolskim przeszła nawałnica. Ulewny deszcz sprawił, że drogi zamieniły się w rzeki. Zalany został m.in budynek urzędu miasta oraz dworzec. - W powiecie ostrowskim strażacy interweniowali ponad 140 razy - powiedziała na antenie Polsat News mł. bryg. Lucyna Rudzińska.

We wtorek przez Polskę przetoczył się front burzowy, który przyniósł gwałtowne opady deszczu. Do lokalnych podtopień doszło w Ostrowie Wielkopolskim. Woda zalała m.in urząd miasta i dworzec. Ulice, które zamieniły się w rzeki, były nieprzejezdne. Woda wdarła się także do budynku przedszkola. 

Nawałnica nad Ostrowem: Ponad 140 interwencji

- W województwie wielkopolskim odnotowano na godz. 6:00 ponad 250 interwencji związanych z burzami i silnymi opadami. Przede wszystkim interwencje polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, garaży. Zalane były również drogi. Najwięcej takich interwencji odnotowaliśmy w powiecie ostrowskim, było ich ponad 140 - powiedziała na antenie Polsat News mł. bryg. Lucyna Rudzińska z Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. 

 

WIDEO: Skutki ulewy w Ostrowie Wielkopolskim

 

Dodała, że w wyniku ulewnego deszczu ucierpiały również powiaty turecki i ostrzeszowski. 

 

Jak podaje portal Ostrów24 przez godzinę spadło około 50 litrów na metr kwadratowy. 

 

 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie