Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk. 38-latek zginął w Szwajcarii

Świat
Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk. 38-latek zginął w Szwajcarii
Albin Marciniak/East News
Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk miał 38 lat

Kacper Tekieli nie żyje - poinformował w czwartek przed południem portal dts24.pl. 38-latek był specjalistą wspinaczki sportowej, a prywatnie mężem mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk-Tekieli. Zginął w środę w szwajcarskich Alpach podczas wspinaczki na Jungfrau.

Tekieli zginął w Szwajcarii. Informację w rozmowie z eurosport.pl potwierdził Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

 

"Ciało wspinacza odnaleziono w czwartek rano" - czytamy. 

 

Portal wspinanie.pl przekazał, że Tekieli zginął w środę podczas wspinaczki na Jungfrau. "Wypadek wydarzył się w trudnych warunkach – prawdopodobnie panowała lawinowa 'trójka'" - przekazał portal. 

 

Był w trakcie realizacji ambitnego celu, zdobycia 82 czterotysięczników. 

 

"Tragiczne informacje z Alp. Niewyobrażalna strata dla środowiska wspinaczkowego. Wyrazy współczucia bliskim" - przekazał Polski Alpinizm i Himalaizm. 

 

 

"Każdy, kto się wspina, szuka swojej drogi. To jest synonim wspinania się, bez względu na poziom sportowy" - mówił Tekieli w wywiadzie, jakiego udzielił Interii na początku marca.

Wyprawa w szwajcarskie Alpy

W ostatnich dniach Tekieli przebywał w szwajcarskich Alpach, gdzie zdobył szczyty Bishorn (4153 m), Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m).

 

Tekieli był specjalistą we wspinaczce sportowej i instruktorem. 

 

Podczas wyprawy w szwajcarskie Alpy wraz z synem Hugo towarzyszyła mu żona Justyna Kowalczyk, która w mediach społecznościowych relacjonowała rodzinną wyprawę. 

 

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. Rok później 2 września urodził się ich syn Hugo. 

 

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie