Mateusz Murański nie żyje. Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci

Polska
Mateusz Murański nie żyje. Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci
Facebook/Mateusz Murański
Mateusz Murański nie żyje. Prokuratura podała wstępne wyniki sekcji zwłok

Mateusz Murański nie żyje. W piątek odbyła się sekcja zwłok popularnego freak fightera i aktora. O jej wstępnych wynikach poinformowała polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Zlecone zostały dodatkowe badania.

Ciało Mateusza Murańskiego znaleziono w  środę, w jego mieszkaniu. Służby zaalarmował zaniepokojony członek rodziny, który nie mógł skontaktować się z mężczyzną. Według medialnych doniesień był to ojciec Mateusza - Jacek Murański. 

Mateusz Murański nie żyje. Prokuratura o przyczynie śmierci

Sekcja zwłok Mateusza Murańskiego odbyła się w piątek. 

 

- Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. 

 

- Zlecone zostały dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne. Na ich wyniki trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni - dodała prokurator. Badania te mają potwierdzić, co przyczyniło się do wspomnianej niewydolności. 

 

ZOBACZ: Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

 

Według ustaleń portalu se.pl do zgonu Mateusza Murańskiego doszło 5-6 godzin przed odnalezieniem ciała, a "lekarze wstępnie stwierdzili obrzęk płuc, a także podniesioną temperaturę ciała na skutek zatrucia lekami lub środkami odurzającymi". Prokuratura nie komentuje tych doniesień. 

 

Mateusz Murański nie żyje. To popularny freak fighter i aktor

Mateusz Murański zmarł w wieku 29 lat. Karierę we freak fightach rozpoczął w 2021 roku. Na gali Fame MMA 10 przegrał na punkty z Arakadiuszem Tańculą. W swojej karierze wygrał cztery pojedynki w formule MMA.

 

 

Ponadto "Muran" dwukrotnie walczył na zasadach bokserskich - z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim i Vaso Bakoceviciem. Przegrał jedną walkę w kickboxingu.

 

ZOBACZ: Nie żyje Anna Czerwińska, polska alpinistka i himalaistka. Miała 73 lata

 

Murański był również aktorem. Zagrał m.in drugoplanową rolę w nominowanej do Oscara produkcji "IO" Jerzego Skolimowskiego. 

 

Ojciec Mateusza Murańskiego - Jacek również jest freak fighterem. 18 marca na gali High League 6 miał zmierzyć się z Marcinem Najmanem. 

 

dsk/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie