Alerty pogodowe w Polsce. Intensywny deszcz, przymrozki, zagrożenie podtopieniami

Polska
Alerty pogodowe w Polsce. Intensywny deszcz, przymrozki, zagrożenie podtopieniami
Polsat News
W czwartek intensywne opady deszczu w części kraju

Pogoda w czwartek nie będzie nas rozpieszczać. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, z powodu których na południu kraju ogłoszono nawet pogotowie przeciwpowodziowe. Ponadto spodziewane są lokalne przymrozki.

Pogoda w czwartek będzie niezwykle kapryśna. O poranku mieszkańcy na północy mogą spodziewać się przymrozków. Z tego względu w województwach pomorskim i zachodnio-pomorskim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

 

 

W ciągu dnia najcieplej będzie na północy i zachodzie kraju. W Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie po 18 stopni, tam możemy też liczyć na większe przejaśnienia. Im bardziej na południe i wschód, tym zimniej i bardziej pochmurno. W Krakowie, Rzeszowie czy Lublinie od 9 do 10 stopni.

Czwartek z obfitymi opadami. Wydano alerty

Gdzie więcej chmur, pojawią się opady. IMGW ostrzega mieszkańców wschodnich i południowych regionów przed intensywnym deszczem. Mogą pojawić się też burze. Najmocniej popada w górach i na terenach podgórskich. W powiecie żywieckim w środę ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

 

 

Intensywnie pada już od środy. IMGW informował, że stany ostrzegawcze przekroczono w 23 miejscach na rzekach, a w przypadku jednej stacji - stan alarmowy.

 

 

Pogoda ma się poprawić w piątek. Weekend zapowiada się cieplejszy i bez intensywnych opadów.

 

msm/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie