Wojna na Ukrainie. Kadyrow w "ulepszonym" czołgu T-72. Zapowiada wjazd do Kijowa

Świat
Wojna na Ukrainie. Kadyrow w "ulepszonym" czołgu T-72. Zapowiada wjazd do Kijowa
Telegram / Kadyrov_95
Ramzan Kadyrow na czołgu T-72

Ramzan Kadyrow nie przestaje zaskakiwać swoim przekazem w mediach społecznościowych. Przywódca Czeczenii w najnowszym wpisie pochwalił się jazdą zmodernizowanym czołgiem T-72 i zapowiedział wjazd do Kijowa.

Czeczeński polityk na swoim kanale Telegramowym opublikował krótkie wideo, na którym widać jazdę zmodernizowanym rosyjskim czołgiem T-72.

 

W opisie Kadyrow zachwala sprzęt porównując go z amerykańskim Abramsem, który określił mianem "dziecięcego samochodu na pedały".

 

"To jest prawdziwa moc! Ulepszony T-72! Ulepszony, ulepszony! Z komfortem i wygodą Maybacha. Jest nawet kamera cofania, żeby przypadkowo kogoś nie zmiażdżyć, a nawet odwrotnie, po prostu zmiażdżyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przewyższa sprzęt zagraniczny pod względem siły bojowej, kontroli, ochrony i łatwości użytkowania. Z nim każdy atak to jak łowienie na jachcie - przyjemność!" - czytamy.

 

ZOBACZ: Ukraina. Jewgienij Prigożyn proponował Ukraińcom przekazanie rosyjskich lokalizacji

 

"Na takim czołgu wjedziemy do Kijowa i przeprowadzimy denazyfikację, jednocześnie rozłupując Abramów jak orzechy! Czekać!" - dodano.

 

Kadyrow czeka na ukraińską kontrofensywę

Przywódca Czeczenii wielokrotnie zaskakiwał swoimi wypowiedziami na temat trwającej wojny w Ukrainie. W jednym z niedawnych wpisów stwierdził, że z niecierpliwością czeka na ukraińską kontrofensywę, a nawet zachęca do niej Ukraińców.

 

"Osobiście jestem za tym, żeby to zrobili. Do skutecznej kontrofensywy potrzebują sporo zasobów, a ich straty będą nieuniknione" - napisał.

 

Kadyrow stwierdził, że rosyjskie wojska znajdują się obecnie na bardzo korzystnych pozycjach, które łatwo będzie obronić.

 

"Kontrofensywa ukraińskich satanistów i najemników z NATO przyniesie nam same korzyści" - czytamy.

mjo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie