Czeczenia. Ramzan Kadyrow pokazał synowi ciała zabitych. "Przestępcy zostają ukarani"

Świat
Czeczenia. Ramzan Kadyrow pokazał synowi ciała zabitych. "Przestępcy zostają ukarani"
Telegram/Kayrow_95
Ramazan Kadyrow pokazuje ciała zabitych synowi

W Czeczenii nieznani napastnicy otworzyli ogień do posterunku policji. Dwóch z nich zostało zabitych. Po akcji na miejscu zdarzenia pojawił się Ramzan Kadyrow ze swoim 15-letnim synem. Pokazywał mu ciała zabitych i pochwalił pracę służb.

Do zdarzenia doszło w mieście Gudermes. Szef Republiki Czeczeńskiej, Ramzan Kadyrow, przyprowadził na miejsce strzelaniny swojego 15-letniego syna, Adama, aby pokazać mu ciała zabitych - przekazała Nexta.

 

Na nagraniu widać, jak uzbrojony oddział wraz z Kadyrowem i jego synem, idzie na posterunek policji. Następnie szef Republiki Czeczeńskiej przygląda się wraz z synem zabitym napastnikom i chwali działania policji. W sieci krążą nagrania, na których kadyrowcy szydzą z zabitych.

 

Wcześniej doszło do ataku na biuro ministerstwa spraw wewnętrznych w Inguszetii.

 

 

"Napastnicy próbowali zakłócić spokój obywateli w świętym miesiącu Ramadan"

Kadyrow opisał całe zajście na swoim profilu w mediach społecznościowych.

 

"Specjalna operacja mająca na celu wyeliminowanie partyzantów na obrzeżach Gudermes trwała kilka minut. Egzekutorzy prawa działali jak najszybciej według dobrze opracowanego schematu" - przekazał.

 

Kadyrow dodał, że na miejsce ściągnięto kilka pojazdów opancerzonych, aby odciąć ewentualne drogi przestępcom i otoczyć niewielki sektor.

 

"Napastnicy próbowali zakłócić spokój naszych obywateli w świętym miesiącu Ramadan. Republika Czeczeńska od dawna jest spokojnym i pokojowym regionem, otwartym dla wszystkich. Można tu przyjechać, ale ci, którzy popełniają przestępstwo zostaną ukarani" - stwierdził.

Media: Dzieci Kadyrowa piastują wysokie stanowiska w państwie

Według doniesień mediów, Ramzan Kadyrow ma 14 dzieci. Szef Republiki Czeczeńskiej przekazał, że trójka z nich, Achmat (17 l.), Eli (16 l.) i Adam (15 l.) przeszła szkolenie wojskowe.

 

ZOBACZ: Rosja. Ramzan Kadyrow chce posłać swoich synów na front. Żaden z nich nie jest pełnoletni


Zerkalo.io zauważa, że dzieci Kadyrowa piastują wysokie stanowiska w państwie - 24-letnia Aiszat jest ministrem kultury Czeczenii. Z kolei 23-letnia Khadiżat łączy kierowanie departamentem edukacji przedszkolnej w administracji mera Groźnego z życiem rodzinnym. Prywatnie jest ona żoną wicepremiera Adama Ałchanowa.

 

Zaś 17-letni syn Kadyrowa Ahmad w zeszłym roku stanął na czele Rosyjskiego Ruchu Dzieci i Młodzieży.

mbl/bas/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie