Warszawa: Zderzenie tramwajów w centrum. Utrudnienia w ruchu

Polska
Warszawa: Zderzenie tramwajów w centrum. Utrudnienia w ruchu
Polsat News
Jeden z tramwajów wypadł na drogę

We wtorek po południu w Alejach Jerozolimskich w Warszawie zderzyły się dwa tramwaje. Nie było poszkodowanych, ale wypadek doprowadził do poważnych utrudnień w ruchu.

W Warszawie w Alejach Jerozolimskich przy przystanku pl. Starynkiewicza zderzyły się dwa tramwaje. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby.

 

Jak poinformowano, w kolizji nikt nie został ranny. Jeden z tramwajów wypadł jednak z szyn i zablokował część jezdni. Całkowicie zablokowany był ruch w kierunku Pragi, a usuwanie utrudnień trwało kilkadziesiąt minut.

Kolizja w Warszawie. Zderzyły się tramwaje

Siła uderzenia była na tyle duża, że stan zdrowia pasażerów obu tramwajów musiał zostać skontrolowany przez zespoły ratownictwa medycznego, które przyjechały na miejsce.

 

Tramwaj został usunięty z jezdni przy pomocy dźwigu. Przy pomocy maszyny którym podniesiono wagon i ustawiono go z powrotem na szynach.

 

WIDEO: Tramwaj wypadł z szyn i zablokował jezdnię

 

Zderzenie tramwajów w Warszawie

Tramwaje kursujące Alejami Jerozolimskimi kierowane były na objazdy - linie 7, 9, 22, 24 i 25 zostały skierowane na trasy objazdowe w obydwu kierunkach - poinformował Warszawski Transport Miejski.

 

Tramwaje 7, 9 i 25 jeździły od placu Zawiszy ul. Towarową przez rondo Kercelak do alei Solidarności i ul. Targowej. Z kolei linie 22 i 24 - od Kercelaka aleją Solidarności i Targową do własnych tras. Obecnie jednak kursują już normalnie.

msm/dk/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie