USA: Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Próbował zamienić się miejscami ze swoim psem

Świat
USA: Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Próbował zamienić się miejscami ze swoim psem
Zdj. ilustracyjne/PxHere
Nie chciał ponieść kary. Zrzucił winę na psa

Policjanci ze Springfield zatrzymali kierowcę, który wyraźnie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna próbował jednak zmylić funkcjonariuszy i podczas kontroli zamienił się miejscami ze swoim psem. Jak się okazało zrobił to aby uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci ze Springfield w stanie Kolorado zatrzymali kierowcę, który ewidentnie przekraczał prędkość - jechał z prędkością blisko 80 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Gdy funkcjonariusze zasygnalizowali, że chcą go skontrolować, posłusznie wykonał polecenie i stanął na poboczu.

 

ZOBACZ: Pijany 16-latek za kierownicą busa. 2 promile alkoholu w organizmie

 

Gdy jeden z policjantów zmierzał w kierunku auta, zauważył, że siedzący za kierownicą mężczyzna próbuje zamienić się miejscami ze swoim psem. Kierowca usiadł na fotelu pasażera, a na miejscu kierowcy posadził czworonoga.

Przekroczył prędkość i kierował pod wpływem. Na tym nie koniec 

Mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki nietrzeźwości, a zapytany o spożycie alkoholu po prostu uciekł przed funkcjonariuszem. Został zatrzymany kilkadziesiąt metrów od swojego auta. 

 

Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna jechał z Las Animas do Pueblo, jednak zgubił się w Springfield. Wyszło też na jaw, że już wcześniej był notowany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

 

 

Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, przekroczenia prędkości i stawiania oporu podczas zatrzymania.

 

ZOBACZ: Oddała telefon do naprawy, straciła prawie pół miliona złotych. Policja ostrzega

 

Departament Policji Kolorado poinformował ponadto w swoim oświadczeniu, że "pies nie jest winny i został wypuszczony". Trafił w ręce znajomego zatrzymanego kierowcy. 

kg/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie