USA: Udawała, że jest w ciąży. Szmuglowała kokainę w sztucznym brzuchu

Świat
USA: Udawała, że jest w ciąży. Szmuglowała kokainę w sztucznym brzuchu
Biuro Szeryfa Hrabstwa Anderson
Para próbowała przemycić w sztucznym brzuchu 1,5 kg kokainy

Amerykańscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę stwarzającego zagrożenie na drodze. Oprócz niego w samochodzie była jeszcze pasażerka wyglądającą, jakby była w zaawansowanej ciąży. Na widok funkcjonariuszy kobieta rzuciła się jednak do ucieczki. Wtedy z jej "brzucha" zaczęły wypadać woreczki z białym proszkiem.

Nietypowa interwencja miała miejsce w Karolinie Południowej w USA. Funkcjonariusze Biura Szeryfa Hrabstwa Anderson zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu, który swoim stylem jazdy stwarzał zagrożenie na drodze.

 

- Samochód w chaotyczny sposób zmieniał pasy i prawie zderzył się z ciężarówką - opisał rzecznik policji Shale Remien w rozmowie z ABC News.

 

ZOBACZ: Julianów. Miał w aucie kilogram amfetaminy. Grozi mu 10 lat więzienia

 

Okazało się, że samochodem podróżowały dwie osoby: Anthony Miller i Cemeka Mitchem. Para miała zachowywać się nerwowo podczas zatrzymania. Kobieta sama z siebie zwróciła uwagę policjantów na fakt, że jest w ciąży.

 

- Pierwsza czerwona lampka zapaliła się nam, kiedy zatrzymani podali nam rozbieżne terminy porodu - podkreślił Remien. Oficer dodał, że kierowca i pasażerka przekazali funkcjonariuszom także sprzeczne informacje na temat celu podróży.

Z "brzucha" wypadły jej woreczki

Widząc narastające podejrzenia funkcjonariuszy, Cemeka Mitchem postanowiła rzucić się do ucieczki. - Wtedy z jej brzucha zaczęły wypadać woreczki z białym proszkiem - opisał policjant.

 

Jak się okazało była to kokaina. Anthony Miller i Cemeka Mitchem zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty handlu narkotykami i szmuglowania 1,5 kg kokainy.

 

 

ZOBACZ: USA: Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Próbował zamienić się miejscami ze swoim psem

 

Nie jest jasne, czy para wynajęła prawnika. Mundurowi opublikowali po akcji zdjęcie gumowego brzucha służącego do przemytu narkotyków.

 

- Nie widuje się tego typu sytuacji codziennie - podsumował Shale Remien.

jkm/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie