Holandia: Koci przestępca zniszczył wyremontowany budynek ratusza

Świat
Holandia: Koci przestępca zniszczył wyremontowany budynek ratusza
Pexels/Ryszard Zaleski
Koci przestępca zniszczył budynek ratusza

Straty na ponad 10 tysięcy euro i potrzeba kolejnego remontu - to konsekwencje zachowania kota mieszkającego w budynku ratuszu w miejscowości Dokkum w północnej Holandii. Władze załamują ręce i przepraszają mieszkańców.

Koci przestępca stał się prawdziwą gwiazdą holenderskich mediów. Czworonóg wkradł się do nowo wyremontowanego budynku ratusza i postanowił tam zamieszkać. Nie skończyło się to dobrze. 

 

"Zwierzę odkręciło kran i w efekcie zalane zostały ściany i meble, a woda przedostała się przez podłogę po piwnicy" - relacjonuje portal Omrop Fryslan.

 

W internecie pojawiło się krótkie nagranie z wnętrza budynku, na którym widać skalę zniszczeń.

 

 

Po odkryciu, kto stoi za zalaniem budynku, kot został wyeksmitowany. Nie wiadomo, jakie będą jego dalsze losy. Władze podjęły próbę ograniczenia szkód i szybkiej naprawy, aby budynek mógł zostać otwarty. Konsekwencje finansowe nie są jeszcze jasne, jednak portal RTL Nieuws szacuje je na ponad 10 tys. euro, czyli ponad 40 tysięcy złotych. 

 

Oficjalne oddanie do użytku wyremontowanego ratusza miało nastąpić w poniedziałek 22 maja. Już teraz wiadomo, że termin nie zostanie dotrzymany i mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

mjo/kg/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie