Wielka Brytania. 70-latka zmiażdżona pod kołami samochodu. Kierowca był pod wpływem alkoholu

Świat
Wielka Brytania. 70-latka zmiażdżona pod kołami samochodu. Kierowca był pod wpływem alkoholu
Policja z Surrey
Wypadek w Haslemere w Wielkiej Brytanii

Nagranie udostępnione "ku przestrodze" przez Surrey Police wprost mrozi krew w żyłach. Jadąca rowerem 70-letnia kobieta została potrącona, a następnie przejechana przez pijanego kierowcę. Przeżyła, ale wciąż dochodzi do siebie po tamtym traumatycznym zdarzeniu.

Do wypadku widocznego na nagraniu doszło 12 maja zeszłego roku. Sprawcą był 49-letni Steven Selwood, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna czterokrotnie przekroczył dopuszczalny limit, wynoszący 0,8 promila.

 

Pijany kierowca kompletnie nie zauważył prawidłowo jadącej rowerzystki. Samochód terenowy uderzył w kobietę, która upadła na ziemię. Następnie mężczyzna ruszył do dalszej jazdy, przejeżdżając po 70-latce.

 

ZOBACZ: Tragedia w Sokołowie Podlaskim. Wstrząsające szczegóły

 

Kobieta cudem uniknęła śmierci, choć zdarzenie pozostawiło poważne konsekwencje zdrowotne. Jak podkreślił sędzia prowadzący sprawę, mowa nie tylko o problemach fizycznych, ale także psychicznych.

 

 

- Nie ma nocy bez koszmarów. Moje życie znacznie się zmieniło odkąd spadłam z roweru - relacjonowała 70-latka poszkodowana w wypadku.

 

- Nigdy nie bałam się ruchu ulicznego tak jak dzisiaj. Byłam absolutnie przerażona silnym przeczuciem, że to się powtórzy - dodaje.

 

ZOBACZ: Sokołów Podlaski: Autobus potrącił kobietę z dziećmi. Nie żyje 6-latka

 

Jak czytamy w komunikacie policji Steven Selwood nie tylko potrącił kobietę, miażdżąc ją pod kołami, gdy leżała na ziemi, ale także próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dopiero dzięki pomocy świadków został zidentyfikowany przez policję i aresztowany.

 

Za spowodowanie poważnych obrażeń przez niebezpieczną jazdę i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu 49-latek usłyszał wyrok dwóch lat i trzech miesięcy więzienia.

mjo / map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie