Szczyt absurdu rosyjskiej propagandy: Amerykanie wszczepili wirus Morawieckiemu

Polska
Szczyt absurdu rosyjskiej propagandy: Amerykanie wszczepili wirus Morawieckiemu
Polsat News
Rosyjska propaganda atakuje premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki został sztucznie wyhodowany przez Amerykanów w Niemczech i zarażony wirusem rusofobii - takie kuriozalne słowa padły w rosyjskiej telewizji. Gość programu stwierdził, że szef polskiego rządu musi teraz odpracować pieniądze, jakie otrzymał zza oceanu.

W jednym z programów telewizyjnych w Rosji, którego fragment udostępnił w mediach społecznościowych portal NEXTA, prokremlowski propagandzista stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki został wyhodowany przez Amerykanów i zaprogramowany na rusofoba.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wysłannik Chin Li Hui odwiedzi Polskę, Ukrainę i Rosję. Ma promować pokój

 

"Rosyjska propaganda weszła na nowy poziom. Jeśli myślałeś, że historie o laboratoriach biologicznych, w których hoduje się komary bojowe, były szczytem ich idiotyzmu, to okazuje się, że to jedynie wierzchołek góry lodowej" - napisano w poście na profilu NEXTA na Twiterze.  

Rosyjska propaganda atakuje premiera Morawieckiego

- To człowiek, o którym właśnie mówimy – powiedział propagandzista, gdy na ekranie pojawiło się zdjęcie premiera Morawieckiego.

 

- To mężczyzna, który prowadzi Polskę do piekła. Człowiek, który został sztucznie stworzony przez Amerykanów i poprzez amerykańską siatkę ukształtowany w Niemczech. A kształtowali go poprzez zaszczepienie mu wirusa rusofobii – mówił.

 

 

Propagandzista prezentował swoje teorie z zupełnie poważną miną. Jednak nie poprzestał na zaatakowaniu polskiego premiera. 

 

- Wiecie dlaczego błyskawicznie został bogatym człowiekiem? Ponieważ jest cena do zapłacenia za wykonanie roboty – kontynuował.

 

ZOBACZ: Rosja: Emerytka zostawiła notatkę na grobie rodziców Putina. Sąd ją skazał

 

I jak przekonywał widzów, premier Morawiecki otrzymał pierwszą pracę w banku, ponieważ można tam transferować duże sumy pieniędzy. 

 

- Każdy rubel (tak powiedziano w oryginale - red.), który Amerykanie w kogoś zainwestują nie może być tak zwyczajnie oddany. Mówią: "daliśmy Ci pieniądze, musisz je odpracować" - przekonywał Rosjanin, gdy w tle prezentowano zdjęcia szefa polskiego rządu oraz prezydenta USA Joe Bidena

 

Przypomnijmy, że minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Stanisław Żaryn ostrzega, że czym bliżej kontrofensywy Ukrainy, tym należy spodziewać się coraz więcej działań dezinformacyjnych ze strony Rosji.

mak/Nexta/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie