Poznań: Wyrok dla nieletnich ws. porwania 14-latki. Trafią do zakładu poprawczego

Polska
Poznań: Wyrok dla nieletnich ws. porwania 14-latki. Trafią do zakładu poprawczego
Polsat News
Sąd ogłosił wyrok ws. porwania 14-latki z Poznania

Sąd zdecydował, że dwoje nieletnich, którzy w lipcu 2022 roku brali udział w porwaniu i zgwałceniu 14-latki z Poznania, trafi do zakładu poprawczego o wzmożonym nadzorze. Będą tam przebywać do czasu pełnoletności. - Nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłą demoralizacją - przekazała pełnomocniczka pokrzywdzonej Karolina Borowiecka.

- Nieletni Szymon M. i Marzena G. dopuścili się czynu karalnego, polegającego na tym, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uprowadzili małoletnią poniżej lat 15 wbrew woli oraz pozbawili ją wolności - przekazała sędzina Magdalena Lijewska z Sądu Rejonowego w Poznaniu.

 

Sąd rodzinny zdecydował o zastosowaniu wobec nich "środka poprawczego w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym o wzmożonym nadzorze wychowawczym". Będą tam przebywać do czasu uzyskania pełnoletności. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Gwałt i porwanie. Ofiara opowiedziała prawdę po 32 latach

 

Do porwania doszło w biały dzień przed sklepem na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu 22 lipca 2022 roku. Po godz. 15:00 z policją skontaktowała się matka 14-latki, która widziała, jak jej córkę wciągnięto do bmw, po czym auto odjechało w nieznanym kierunku. 

Wyrok ws. porwania 14-latki. "Nie mamy do czynienia ze zwykłą demoralizacją"

Samochodem kierowała 39-letnia Paulina K. W zdarzeniu brali udział także 17-letni w tym czasie Alan O. i troje nieletnich. Jak ustalili śledczy, po przewiezieniu do Złotnik 14-latka była poniżana i została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Motywem sprawców miał być dług w wysokości 20 zł za uszkodzoną grzałkę do e-papierosa.

 

- Nie mamy tutaj do czynienia ze zwykłą demoralizacją - przekazała pełnomocniczka pokrzywdzonej Karolina Borowiecka. - W mojej ocenie jest to tego rodzaju czyn, że nie wyobrażam sobie innej kary niż zakład karny o zaostrzonym rygorze - dodała.

 

WIDEO: Poznań. Wyroku dla nieletnich ws. porwania 14-latki. Trafią do zakładu poprawczego

 

 

Prokuratora postawiła 39-letniej wówczas Paulinie K. i 17-letniemu Alanowi O. zarzuty uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia małoletniej, a także utrwalania telefonami komórkowymi treści pornograficznych.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Gwałt i porwanie. Ofiara opowiedziała prawdę po 32 latach

 

Paulina K. i Alan O., od dnia zatrzymania są tymczasowo aresztowani. Grozi im od pięciu do 15 lat więzienia.

mbl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie