Niemcy: 17 tys. ton stali i betonu. Niemiecki wiadukt wysadzony w powietrze

Świat
Niemcy: 17 tys. ton stali i betonu. Niemiecki wiadukt wysadzony w powietrze
PAP/EPA/RONALD WITTEK / POOL
Wiadukt w Luedenscheid został wysadzony w powietrze.

Siedemnaście tysięcy ton stali i betonu zostało wysadzonych w powietrze. Wiadukt na niemieckiej autostradzie pod Dortmundem w Luedenscheid w zaledwie kilkanaście sekund widowiskowo runął na ziemię. To część remontu dróg i mostów w Zagłębiu Ruhry.

Wiadukt Rahmede na autostradzie A45 w Nadrenii Północnej-Westfalii został usunięty. Konstrukcja ważąca 17 tys. ton i wysoka na 70 metrów została wysadzona w powietrze w niedzielę.

 

Do zdetonowania wykorzystano około 150 kg materiałów wybuchowych, a sama konstrukcja runęła na specjalnie przygotowane podłoże.

 

Widowiskowe nagranie ze zdarzenia można zobaczyć poniżej. Podczas wyburzania na miejscu pojawiło się wiele osób, które filmowały i fotografowały zdarzenie. Gdy obiekt runął na miejscu słychać było brawa zebranych.

 

Wideo. Niemcy: Wiadukt na autostradzie wysadzony w powietrze

 

Jak podają niemieckie media, wysadzenie można było obejrzeć również na specjalnym ekranie w centrum Luedenscheid.

 

PAP/EPA/RONALD WITTEK
PAP/EPA/RONALD WITTEK

Symbol niesprawnej infrastruktury i wielkie plany

Jak podał portal Deutsche Welle, wiadukt został zamknięty dla ruchu 17 miesięcy wcześniej. W tym czasie stał się symbolem niesprawnej infrastruktury transportowej. 

 

Zdaniem ministerstwa transportu, wyburzenie jest "kamieniem milowym" dla wybudowania nowego obiektu. Jak powiadomił, budowa nowego wiaduktu znajduje się wysoko na liście priorytetów resortu. Zgodnie z zapowiedziami ministra, do 2030 roku w całych Niemczech należy naprawić około 4 tys. mostów.

 

Podczas konferencji po wyburzeniu burmistrz miasta Sebastian Wagemeyer stwierdził, że nowy obiekt powinien zostać wybudowany tak szybko jak jest to możliwe, by "ułatwić życie tutaj i w regionie".

anw/ sgo/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie