Strzelanina w szkole w Nashville. Policja opublikowała nagrania

Świat
Strzelanina w szkole w Nashville. Policja opublikowała nagrania
Twitter/Metro Nashville PD
Policja opublikowała nagranie z kamer monitoringu

Sześć osób, w tym troje dzieci, zginęło w strzelaninie, do której doszło w szkole chrześcijańskiej w Nashville (USA). Atak przeprowadziła uzbrojona kobieta, która została zastrzelona przez policję. Motywy jej działania nie są znane. Policja opublikowała nagrania z kamer szkolnego monitoringu oraz z kamer umieszczonych na mundurach policjantów biorących udział w akcji.

W poniedziałkowym ataku na chrześcijańską szkołę zginęło trzech 9-letnich uczniów i troje dorosłych w wieku ok. 60 lat. Wśród ofiar jest dyrektorka placówki. 

 

Amerykańskie media poinformowały, że szkoła w której doszło do ataku, mieści się w zamożnej dzielnicy Nashville. Uczęszcza do niej blisko 200 uczniów.

 

Zabójczynią okazała się 28-letnia Audrey Hale. Kobieta była osobą transpłciową - identyfikowała się jako mężczyznę i używała imienia "Aiden".

 

Śledczy poinformowali, że napastniczka miała przy sobie dwa karabiny szturmowe i pistolet.

 

 

Motywy działania 28-latki nie są znane. Jak jednak poinformowano, kobieta w przeszłości chodziła do tej szkoły.

Policja opublikowała nagrania

Według amerykańskich mediów atak trwał około 14 minut. Policja opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z kamer szkolnego monitoringu.

 

ZOBACZ: Niemcy: Strzelanina u Świadków Jehowy. Pojawiło się nagranie strzelaniny

 

Widać na nim, że kobieta podjechała samochodem pod szkołę o godz. 9:54 rano. O 10:10 stanęła przed szklanymi drzwiami wejściowymi do budynku i zaczęła w nie strzelać rozbijając je w drobny mak.

 

Na kolejnych kadrach widzimy 28-latkę ubraną w czerwoną czapkę, spodnie moro i kamizelkę kuloodporną spacerującą po szkolnych pomieszczeniach z karabinem w ręku.

 

 

We wtorek po południu na YouTubie pojawiło się również nagranie z kamer umieszczonych na mundurach policjantów biorących udział w akcji.

 

"Nasze dzieci zasługują na coś lepszego"

Tragedię w szkole skomentowała wiceprezydent USA Kamala Harris. 

 

ZOBACZ: USA. W strzelaninie zginęła czteroosobowa rodzina. To Polacy

 

"Mieszkańcy Nashville, Doug i ja modlimy się za Was i jesteśmy załamani po kolejnej strzelaninie w szkole, która pochłonęła tyle niewinnych istnień. Nie jesteśmy bezsilni aby to powstrzymać. Kongres musi uchwalić zakaz sprzedaży broni szturmowej. Prezydent Biden to podpisze" - napisała na Twitterze.

 

 

Głos w sprawie zabrała również amerykańska pierwsza dama. "Kolejna strzelanina w szkole. Naprawdę brak mi słów - nasze dzieci zasługują na coś lepszego" - oświadczyła Jill Biden.

 


CZYTAJ TEŻ: Afera wokół hulajnogi. Ukryta nagroda i zarzuty dla nauczyciela

dk/map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie