Matura 2023. Odpowiedzi z języka angielskiego. Arkusze i rozwiązania w Interii

Polska
Matura 2023. Odpowiedzi z języka angielskiego. Arkusze i rozwiązania w Interii
Polsat News
Dziś odbył się egzamin z języka angielskiego

Piątek to dzień pisania matury z języka nowożytnego. Królował język angielski, który wybrało 97 proc. zdających. W tym roku, po raz pierwszy, maturę z języka obcego napisano dzień po języku polskim. Sprawdź arkusze z przykładowymi rozwiązaniami.

Maturzyści pisali w piątek poziom podstawowy matury z angielskiego. Odpowiedzi znajdziecie na Interii pod tym linkiem. Egzamin na rozszerzonym poziomie odbędzie się 9 maja. 

 

W tym roku, po raz pierwszy, angielski jest drugim egzaminem maturalnym. W poprzednich latach matury odbywały się kolejno - język polski, matematyka, język angielski.

 

Egzamin maturalny z języka nowożytnego obejmuje m.in niemiecki, francuski czy hiszpański. Uczniowie najchętniej decydują się na język angielski, którego uczą się w polskich szkołach od początku szkoły podstawowej

 

ZOBACZ: Arkusze z CKE z języka angielskiego z odpowiedziami 

Matura 2023. Egzamin z języka angielskiego trwał 120 minut

Test z języka angielskiego podzielony był na cztery części. W skład egzaminu wchodzi - rozumienie tekstu pisanego, rozumienie ze słuchu, znajomość środków językowych i samodzielna praca pisemna. Cały egzamin dojrzałości trwał 120 minut i można było otrzymać z niego maksymalnie 50 punktów. Stopień trudności na poziomie podstawowym jest oceniany na A2/B1.

 

Sprawdzenie wiedzy z języka obcego odbywa się w dwóch częściach. Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, odbędą się egzaminy ustne. Część ustna zostanie przeprowadzona w placówka oświatowych od 10 do 23 maja


Do pisania egzaminu uczniom potrzebny był czarny długopis lub pióro. Jest to element niezbędny, ponieważ komputer szczytuje tylko odpowiedzi zamalowane na czarno. Dodatkowo, by wejść na salę maturzysta musiał pokazać dokument tożsamości. Na sali mogła znajdować się także woda.  


Arkusze CKE oraz ich rozwiązania, opracowane przez ekspertów, można znaleźć na stronie Interii - pojawiają się około godziny 14:00

mbl/ml / Polsatnews.pl / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie